Ascoli Picchio FC 1898 - SPAL 2013 2-0 (1-0). Liga włoska - 15. kolejka Serie B

W pojedynku 15. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 27 grudnia, drużyna Ascoli Picchio wygrała ze Spal 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Cino e Lillo Del Duca w Ascolim Piceno.

15. kolejka Włochy - Serie B
2020-12-27 15:00 | Stadion: Stadio Cino e Lillo Del Duca | Arbiter: Rosario Abisso
Ascoli Picchio FC 1898
SPAL 2013
2
0
A. Sabiri 28',75'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 25. minucie kartkę dostał Mattia Valoti, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ascoli Picchio w 28. minucie spotkania, gdy Abdelhamid Sabiri zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ascoli Picchio.

Drugą połowę jedenastka Spal rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mattię Valotiego wszedł Lucas Nahuel. W 62. minucie za Sergia Floccariego wszedł Alberto Paloschi.

W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcela Büchla z Ascoli Picchio, a w 69. minucie Salvatore Esposita z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Ascoli Picchio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Alberto Gerbo, a murawę opuścił Michele Cavion. W tej samej minucie w zespole Ascoli Picchio doszło do zmiany. Nicholas Pierini wszedł za Cosima Chirica.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Ascoli Picchio, strzelając kolejnego gola. W 75. minucie Abdelhamid Sabiri po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola pomógł Rijad Bajić.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartkę dostał Demba Thiam z Spal. Kibice Spal nie mogli już doczekać się wprowadzenia Enrica Brignolę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Marco Sala. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Ascoli Picchio: Raffaele Pucinowi w 84. i Mirkowi Eramie w 88. minucie.

Od 85 minuty boisko opuścili zawodnicy Ascoli Picchio: Dario Šarić, Abdelhamid Sabiri, Rijad Bajić, na ich miejsce weszli: Mirko Eramo, Gianmarco Cangiano, Apostolos Vellios. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gabriela Espeta, Salvatore Esposita zajęli: Lorenzo Dickmann, Alessandro Murgia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Francesco Vicari
84′ Raffaele Pucino
Salvatore Esposito69′ 85′
72′ Michele Cavion
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato85′
86′ Dario Šarić
Federico Di Francesco
63′ Marcel Büchel
Mattia Valoti25′ 46′
 28′, 75′ 86′ Abdelhamid Sabiri
Simone Missiroli
72′ Cosimo Chiricò
Marco Sala76′
90′ Rijad Bajić
Riccardo Spaltro
86′ 88′ Mirko Eramo
Lorenzo Maria Dickmann85′
72′ Alberto Gerbo
Alessandro Murgia85′
Dean Liço
Lucas Nahuel Castro46′
86′ Gianmarco Cangiano
Enrico Brignola76′
72′ Nicholas Pierini
Sebastiano Esposito
Ľubomír Tupta
Alberto Paloschi62′
90′ Apostolos Vellios
Demba Seck

Jeśli jedenastka Spal nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.