Ascoli Picchio FC 1898 - AC Pisa 1909 0-2 (0-2). Liga włoska - 26. kolejka Serie B

2 marca na Stadio Cino e Lillo Del Duca w Ascolim Piceno odbyło się starcie 26. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Ascoli Picchio i AC Pisa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AC Pisa 2-0.

26. kolejka Włochy - Serie B
2021-03-02 19:00 | Stadion: Stadio Cino e Lillo Del Duca | Arbiter: Luca Massimi
M. Marconi 37'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków jedenastka Ascoli Picchio wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AC Pisa w 10. minucie spotkania, gdy Giuseppe Mastinu zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Marius Marin.

Między 13. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna AC Pisa, strzelając kolejnego gola. W 37. minucie wynik na 0-2 podwyższył Michele Marconi. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Giuseppe Mastinu.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Drugą połowę zespół Ascoli Picchio rozpoczął w zmienionym składzie, za Raffaele Pucina, Nicolę Mostiego, Simone Simeriego weszli Tommaso D'Orazio, Soufiane Bidaoui, Rijad Bajić. W 59. minucie kartkę otrzymał Simone Pinna z jedenastki gospodarzy.

W 62. minucie Andrea Beghetto zastąpił Francesca Bellego. W 64. minucie kartką został ukarany Dario Šarić, piłkarz Ascoli Picchio. Niedługo później trener Ascoli Picchio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Gianmarco Cangiano, a murawę opuścił Simone Pinna.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Vittoriowi Pariginiemu z Ascoli Picchio.

Dionisi
37′ Nicola Leali
Stefano Gori
59′ 76′ Simone Pinna
Francesco Lisi74′
Riccardo Brosco
Andrea Meroni13′ 68′
Danilo Quaranta
Antonio Aldo Caracciolo
46′ Raffaele Pucino
Andrea Beghetto62′
64′ Dario Šarić
Marius Mihai Marin
Abdelhamid Sabiri
Nicholas Siega
62′ Andrea Danzi
Alessandro De Vitis
33′ 46′ Nicola Mosti
Giuseppe Mastinu  10′ 68′
46′ Simone Simeri
Francesco Belli62′
46′ Tommaso D'Orazio
Lorenzo Masetti
62′ 90′ Vittorio Parigini
Alessandro Quaini
46′ Rijad Bajić
Davide Marsura74′
46′ Soufiane Bidaoui

76′ Gianmarco Cangiano

Adrian Marius Stoian

Drużyna Ascoli Picchio miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.