Ascoli Picchio F.C. 1898 - Benevento Calcio 0-1 (0-1). Liga -

W meczu Serie B, który rozegrany został 13 maja, zespół Ascoli przegrał z Benevento Calcio 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadio Cino e Lillo Del Duca w Ascolim Piceno. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Glika występującego w Benevento Calcio.

W  meczu  Serie B, który rozegrany został 13 maja, zespół Ascoli przegrał  z Benevento Calcio  0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadio Cino e Lillo Del Duca w Ascolim Piceno. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Glika występującego w Benevento Calcio.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Benevento Calcio wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 25. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Benevento Calcio i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Benevento Calcio zdobył Gianluca Lapadula w 38. minucie. Asystę zaliczył Edoardo Masciangelo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Benevento Calcio.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Riccardo Improta, piłkarz Benevento Calcio. W 57. minucie za Artura Ionitę wszedł Salvatore Elia.

Trener Ascoli postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Michele Collocola i na pole gry wprowadził napastnika Soufiane'a Bidaouiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 73. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Ascoli: Fabio Maistro, Federico Baschirotto, Fabrizio Caligara, Nicola Falasco, na ich miejsce weszli: Luca Paganini, Alessandro Salvi, Federico Ricci, Mirko Eramo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gaetana Letizii, Gennara Acampory zajęli: Alessandro Vogliacco, Jacopo Petriccione. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 88. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Ascoli: Nicoli Lealemu i Federicowi Dionisiemu.

Chwilę później trener Benevento Calcio postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Riccarda Improtę wszedł Daam Foulon, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Benevento Calcio utrzymać prowadzenie. W doliczonej siódmej minucie pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Federico Dionisi osłabiając zespół Ascoli. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 88. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Zespół Ascoli zamurował swoją bramkę, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Ascoli obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna Ascoli w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Benevento Calcio w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.