Ascoli Picchio - Benevento Calcio 0-2 (0-2). Liga włoska - 4. kolejka Serie B

18 września na Stadio Cino e Lillo Del Duca w Ascolim Piceno odbyło się spotkanie 4. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Ascoli Picchio i Benevento Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem Benevento Calcio 2-0. Na stadionie stawiło się 4 545 widzów.

4. kolejka Włochy - Serie B
2021-09-18 14:00 | Stadion: Stadio Cino e Lillo Del Duca | Widzów: 4545 | Arbiter: Eugenio Abbattista
R. Insigne 25'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Benevento Calcio wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benevento Calcio w 15. minucie spotkania, gdy Marco Sau zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Daam Foulon.

W 23. minucie kartkę dostał Gennaro Acampora, zawodnik Benevento Calcio.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Benevento Calcio, strzelając kolejnego gola. W 25. minucie wynik ustalił Roberto Insigne. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Daam Foulon.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Benevento Calcio: Federicowi Barbie w 31. i Arturowi Ionicie w 38. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie arbiter pokazał kartkę Dariowi Šariciowi z drużyny gospodarzy. Drugą połowę jedenastka Ascoli Picchio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Diego Fabbriniego, Fabrizia Caligarę weszli Atanas Iliev, Michele Collocolo.

W 54. minucie za Gaetana Letizię wszedł Salvatore Elia. Między 60. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Benevento Calcio: Gennaro Acampora, Marco Sau, Roberto Insigne, Artur Ionita, na ich miejsce weszli: Andrés Tello, Gianluca Lapadula, Enrico Brignola, Dejan Vokicz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tommasa D'Orazia, Daria Šaricia, Federica Baschirotta zajęli: Gian Felicioli, Fabio Maistro, Manuele Castorani. Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Ascoli Picchio oraz trzy drużynie przeciwnej.

Alberto Andrea Paleari
76′ Federico Baschirotto
Gaetano Letizia54′
Eric Fernando Botteghin
Kamil Glik
Anastasios Avlonitis
Federico Barba31′
64′ Tommaso D'Orazio
Daam Wonnebald Foulon
46′ 64′ Dario Šarić
Artur Ionita38′ 72′
46′ Fabrizio Caligara
Gennaro Acampora23′ 60′
78′ Marcel Büchel
Giacomo Calò86′
46′ Diego Fabbrini
Roberto Insigne  25′ 71′
83′ Federico Dionisi
Marco Sau  15′ 71′
Soufiane Bidaoui
Riccardo Improta
Enrico Guarna
Niccolo Manfredini
64′ 90′ Gian Filippo Felicioli
Andrés Felipe Tello Muñoz60′ 86′
76′ Manuele Castorani
Mattia Viviani
46′ Michele Collocolo
Dejan Vokicz72′ 80′
Christos Donis
Enrico Brignola71′
Mirko Eramo
Giuseppe Di Serio
64′ Fabio Maistro
Salvatore Elia54′
Andrea De Paoli
Gianluca Lapadula Vargas71′
46′ Atanas Iliev
Gabriele Moncini

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy sześć.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.