Ascoli Calcio 1898 - Ternana Calcio 2-1 (2-0). Liga - 1. kolejka

14 sierpnia na Stadio Cino e Lillo Del Duca w Ascolim Piceno odbył się pojedynek 1. kolejki Serie B pomiędzy drużynami Ascoli i Ternany. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ascoli 2-1.

14 sierpnia  na Stadio Cino e Lillo Del Duca w Ascolim Piceno odbył się pojedynek  1. kolejki  Serie B pomiędzy drużynami Ascoli  i Ternany. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ascoli 2-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Ascoli wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ascoli w 14. minucie spotkania, gdy Eric Botteghin strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Fabrizio Caligara.

Jedenastka Ternany ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Ascoli, zdobywając kolejną bramkę. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Michele Collocolo. Ponownie sytuację bramkową stworzył Fabrizio Caligara.

W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicolę Lealego z Ascoli, a w 45. minucie Antonia Palumba z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za Alfreda Donnarummę wszedł Andrea Favilli. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Luce Bogdanowi z Ternany. W 68. minucie Davide Agazzi został zmieniony przez Fabrizia Pagherę, a za Stefana Pettinariego wszedł na boisko Cesar Falletti, co miało wzmocnić zespół Ternany. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christophera Lungoyiego na Marcella Falzerana.

Chwilę później trener Ascoli postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Fabrizia Caligarę wszedł Dario Saric, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Ascoli utrzymać prowadzenie.

Zawodnicy Ternany w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 76. minucie wynik ustalił Andrea Favilli.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Ternany doszło do zmiany. Mattia Proietti wszedł za Francesca Di Tacchio. Trener Ternany postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Antonia Palumba i na pole gry wprowadził napastnika Pietra Rovaglię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy Ascoli: Mirko Eramo, Nicola Falasco, Amato Ciciretti, a na ich miejsce weszli Marcel Buchel, Simone Giordano, Soufiane Bidaoui.

W 90. minucie kartki dostał Amato Ciciretti z Ascoli i Fabrizio Paghera, Salim Diakite z jedenastki Ternany. Zespołowi Ternany zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Ascoli.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Ternany, a w drugiej trzy. Zawodnicy Ascoli obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.