AS Cittadella - Reggio Audace FC 0-3 (0-2). Liga włoska - 24. kolejka Serie B

20 lutego na Stadio Pier Cesare Tombolato odbył się pojedynek 24. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami AS Cittadella i Reggio Audace FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Reggio Audace FC 3-0.

24. kolejka Włochy - Serie B
2021-02-20 14:00 | Stadion: Stadio Pier Cesare Tombolato | Arbiter: Daniel Amabile
S. Mazzocchi 50'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny AS Cittadella.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Reggio Audace FC w drugiej minucie spotkania, gdy Eloge Yao zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Matteo Ardemagni.

W 13. minucie Camillo Tavernelli został zastąpiony przez Marca Rosafia.

Jedenastka AS Cittadella ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie pokonał bramkarza Karim Laribi. Asystę przy bramce zaliczył Luca Siligardi.

W 34. minucie w drużynie AS Cittadella doszło do zmiany. Manuel Iori wszedł za Nicolę Pavana. Chwilę później trener Reggio Audace FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 36. minucie na plac gry wszedł Ivan Varone, a murawę opuścił Fausto Rossi. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka AS Cittadella rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lucę Ghiringhellego wszedł Tommaso Cassandro. Także zespół Reggio Audace FC wyszedł w zmienionym składzie, za Matteo Ardemagniego wszedł Simone Mazzocchi. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom AS Cittadella: Giacomowi Beretcie w 47. i Romanowi Perticonemu w 49. minucie.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Simone Mazzocchi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Karima Laribiego.

Po godzinie gry arbiter ukarał kartką Tommasa Cassandra, piłkarza gospodarzy. W 62. minucie w jedenastce AS Cittadella doszło do zmiany. Enrico Baldini wszedł za Federica Proię. Kibice AS Cittadella nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ibukuna Ogunseyego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Christian D'Urso.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Paolowi Rozziowi z Reggio Audace FC. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Giacomo Venturi
46′ Luca Ghiringhelli
Lorenzo Libutti
49′ Romano Perticone
Paolo Rozzio68′
Davide Adorni
Riccardo Martinelli
Amedeo Benedetti
Eloge Yao  2′ 67′
62′ Federico Proia
Lorenzo Del Pinto
Simone Branca
Luca Siligardi66′
62′ Christian D'Urso
Karim Laribi  28′
34′ Nicola Pavan
Igor Radrezza85′
47′ Giacomo Beretta
Fausto Rossi36′
13′ Camillo Tavernelli
Matteo Ardemagni46′
Elhan Kastrati
Matteo Voltolini
Agostino Camigliano
Andrea Costa
46′ 60′ Tommaso Cassandro
Marcos Espeche
Daniele Donnarumma
Bright Gyamfi67′
Domenico Frare
Niko Kirwan
62′ Enrico Baldini
Simone Muratore85′
Mario Gargiulo
Salvatore Pezzella
34′ Manuel Iori
Ivan Varone36′
13′ Marco Rosafio
Nicolò Cambiaghi
62′ Ibukun Roberto Kehinde Ogunseye
Gabriel Lunetta66′

Simone Mazzocchi46′  50′

Luca Zamparo

Drużyna AS Cittadella miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom AS Cittadella, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.