AS Cittadella - Parma Calcio 1913 1-2 (0-1). Liga włoska - 10. kolejka Serie B

W pojedynku 10. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 28 października, drużyna AS Cittadella przegrała z Parmą Calcio 1-2 (0-1). Mecz na Stadio Pier Cesare Tombolato obejrzało 3 161 widzów. Jednego z goli strzelił Adrian Benedyczak.

10. kolejka Włochy - Serie B
2021-10-28 20:30 | Stadion: Stadio Pier Cesare Tombolato | Widzów: 3161 | Arbiter: Federico Dionisi
A. Benedyczak 59'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Parmy Calcio wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu AS Cittadella. W 12. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy.

Nagle zawodnicy Parmy Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie bramkę zdobył Franco Vázquez. Asystę przy bramce zaliczył Juan Brunetta.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Elhan Kastrati z drużyny gospodarzy. Była to 25. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Parmy Calcio.

W 49. minucie kartkę otrzymał Domenico Frare z AS Cittadella.

Drużyna AS Cittadella ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Benedyczak. W zdobyciu bramki pomógł Enrico Del Prato.

W 62. minucie w zespole AS Cittadella doszło do zmiany. Enrico Baldini wszedł za Giacoma Berettę. W tej samej minucie Andrea Danzi został zastąpiony przez Alessia Vitę. W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Simone Brancę z AS Cittadella, a w 77. minucie Eliasa Cobbauta z drużyny przeciwnej.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Parmy Calcio doszło do zmiany. Mihai Mihăilă wszedł za Adriana Benedyczaka. Bramkę na 1-2 w 78. minucie z rzutu karnego zdobył Enrico Baldini. Chwilę później trener AS Cittadella postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Davide Mazzocca. Na boisko wszedł Christian D'Urso, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom AS Cittadella: Tommasowi Cassandrowi w 85. i Christianowi D'Ursowi w 86. minucie. W 85. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Romano Perticone, Camillo Tavernelli, a na ich miejsce weszli Domenico Frare, Mirko Antonucci. Chwilę później trener Parmy Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Roberto Inglese, a murawę opuścił Gennaro Tutino.

Zespołowi AS Cittadella zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Parmy Calcio.

Tutino
25′ Elhan Kastrati
Gianluigi Buffon
85′ Tommaso Cassandro
Enrico Del Prato
49′ 85′ Domenico Frare
Yordan Hernando Osorio Paredes
Davide Adorni
Elias Cobbaut77′
Daniele Donnarumma
Woyo Coulibaly87′
79′ Davide Mazzocco
Larangera Danilo
67′ Simone Branca
Franco Damián Vázquez  23′ 90′
12′ (k.) 85′ Mirko Antonucci
Juan Francisco Brunetta
62′ Andrea Danzi
Stanko Jurić
Orji Okwonkwo
Adrian Benedyczak  59′ 71′
62′ Giacomo Beretta
Ange-Yoan Bonny
85′ Romano Perticone
Maxime Busi87′
79′ 86′ Christian D'Urso
Simon Solomon Junior Sohm90′
Simone Icardi
Aliou Badara Traore
Valerio Mastrantonio
Félix Alexandre Andrade Sanches Correia
62′ Alessio Vita
Daniele Iacoponi
62′  78′ (k.) Enrico Baldini
Roberto Inglese87′
Luigi Cuppone
Dennis Man
85′ Camillo Tavernelli
Mihai Valentin Mihăilă71′

Zespół AS Cittadella zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom AS Cittadella, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Drużyna AS Cittadella w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.