AS Cittadella - Frosinone Calcio 1-0 (1-0). Liga włoska - 14. kolejka Serie B

W starciu 14. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 22 grudnia, jedenastka AS Cittadella wygrała z Frosinone Calcio 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadio Pier Cesare Tombolato. Na boisku mogliśmy zobaczyć Piotra Parzyszka występującego we Frosinone Calcio.

14. kolejka Włochy - Serie B
2020-12-22 19:00 | Stadion: Stadio Pier Cesare Tombolato | Arbiter: Valerio Marini
AS Cittadella
Frosinone Calcio
1
0
R. Ogunseye 45'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań jedenastka AS Cittadella wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Dziewięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Franckowi Tsadjoutowi z drużyny gospodarzy. Była to czwarta minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Cittadella w 45. minucie spotkania, gdy Ibukun Ogunseye strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Christian D'Urso.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AS Cittadella.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 51. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Alessiowi Tribuzziemu i Federicowi Proi. Niedługo później trener Frosinone Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Alessio Tribuzzi, a murawę opuścił Marcus Rohdén.

W tej samej minucie w jedenastce Frosinone Calcio doszło do zmiany. Andrea Tabanelli wszedł za Andreę Beghetta. W tej samej minucie trener AS Cittadella postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Christiana D'Ursa. Na boisko wszedł Marco Rosafio, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 79. minucie Raffaele Maiello został zastąpiony przez Mirka Goriego.

W 83. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Camillo Tavernelli, Mario Gargiulo, a na ich miejsce weszli Franck Tsadjout, Federico Proia. W samej końcówce pojedynku kartkę dostał Manuel Iori, zawodnik AS Cittadella. W drugiej połowie nie padły bramki.

Francesco Filippo Zampano
51′ 83′ Federico Proia
Marcus Christer Rohdén68′
Simone Branca
Raffaele Maiello79′
68′ Christian D'Urso
Andrea Beghetto68′
89′ Manuel Iori
Marco Carraro
4′ 83′ Franck Cédric Tsadjout
Piotr Parzyszek
 45′ Ibukun Roberto Kehinde Ogunseye
Daniel Boloca
83′ Mario Gargiulo
Mirko Gori79′
Paolo Grillo
Andrea Tabanelli68′
68′ Marco Rosafio
Alessio Tribuzzi68′ 51′
83′ Camillo Tavernelli
Mattia Vitale

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom AS Cittadella, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.