AS Cittadella - Delfino Pescara 1936 0-1 (0-0). Liga włoska - 26. kolejka Serie B

2 marca na Stadio Pier Cesare Tombolato odbyło się spotkanie 26. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami AS Cittadella i Delfino Pescara. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Delfino Pescara 1-0.

26. kolejka Włochy - Serie B
2021-03-02 19:00 | Stadion: Stadio Pier Cesare Tombolato | Arbiter: Antonio Giua
AS Cittadella
Delfino Pescara 1936
0
1
J. Odgaard 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów jedenastka Delfino Pescara wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 24. minucie kartką został ukarany Massimiliano Busellato, zawodnik Delfino Pescara.

W 30. minucie Antonio Balzano został zmieniony przez Raoula Bellanovę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom AS Cittadella: Amedeo Benedettiemu w 31. i Agostinowi Camiglianowi w 35. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 51. a 64. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 64. minucie w drużynie Delfino Pescara doszło do zmiany. Ledian Memushaj wszedł za Massimiliana Busellata.

Kibice Delfino Pescara nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pepína. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Fabio Maistro. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola. Chwilę później trener AS Cittadella postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Camilla Tavernellego. Na boisko wszedł Giacomo Beretta, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 66. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy AS Cittadella: Federico Proia, Amedeo Benedetti, Christian D'Urso, na ich miejsce weszli: Manuel Iori, Daniele Donnarumma, Marco Rosafio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mirka Drudiego, Niccola Giannettiego zajęli: Christian Capone, Salvatore Bocchetti.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Delfino Pescara w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Jens Odgaard. Przy strzeleniu gola pomagał Gennaro Scognamiglio.

Rodrigo Guth
51′ Romano Perticone
Gennaro Scognamiglio64′
35′ Agostino Camigliano
Mirko Drudi79′
31′ 80′ Amedeo Benedetti
Antonio Balzano30′
66′ Federico Proia
Daniele Dessena
Mario Gargiulo
Fabio Maistro56′ 64′
Simone Branca
Edoardo Masciangelo
86′ Christian D'Urso
Massimiliano Busellato24′ 64′
Ibukun Roberto Kehinde Ogunseye
Jens Odgaard  90′
65′ Camillo Tavernelli
Niccolò Giannetti80′
Luca Maniero
Fabrizio Alastra
Davide Adorni
Raoul Bellanova30′
80′ Daniele Donnarumma
Salvatore Bocchetti80′
Domenico Frare
Mardochée Nzita Theto
66′ Manuel Iori
Leandro Fernandes Da Cunha
86′ Marco Rosafio
José Ndong Machín Dicombo64′
Enrico Baldini
Ledian Memushaj64′
65′ Giacomo Beretta
Nicola Rigoni
Franck Cédric Tsadjout
Mirko Valdifiori

Dejan Vokicz

Christian Capone79′

Cristian Galano

Przewaga zespołu AS Cittadella w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Drużyna AS Cittadella w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości dokonał pięciu zmian.