AS Cittadella - Brescia Calcio 1-0 (1-0). Liga włoska - Serie B

13 maja na Stadio Pier Cesare Tombolato odbyło się starcie rozgrywek włoskiej Serie B pomiędzy drużynami AS Cittadella a Brescia Calcio. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem AS Cittadella 1-0, który wywalczył awans.

Włochy - Serie B
2021-05-13 18:00 | Stadion: Stadio Pier Cesare Tombolato | Arbiter: Ivano Pezzuto
AS Cittadella
Brescia Calcio
1
0
F. Proia 40'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Zespół Brescia Calcio wygrał aż osiem razy, zremisował 10, a przegrał tylko cztery.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie za Giacoma Berettę wszedł Marco Rosafio.

Jedyną bramkę meczu dla AS Cittadella zdobył Federico Proia w 40. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Marco Rosafio.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Davide Adorniemu z jedenastki gospodarzy. Była to 44. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Cittadella.

W 54. minucie kartkę dostał Simone Branca, zawodnik gospodarzy. Po chwili trener Brescia Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Marko Pajač, a murawę opuścił Tom van de Looi.

W tej samej minucie w zespole Brescia Calcio doszło do zmiany. Antonino Ragusa wszedł za Filipa Jagiełłę. A trener AS Cittadella wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maria Gargiula. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie osiem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Simone Branca. W 86. minucie arbiter przyznał kartkę Daniele Donnarummie z AS Cittadella.

Andrea Cistana
44′ Davide Adorni
Massimiliano Mangraviti
86′ Daniele Donnarumma
Bruno Martella
 40′ Federico Proia
Jakub Jan Łabojko89′
54′ 70′ Simone Branca
Filip Jagiełło64′
Manuel Iori
Birkir Bjarnason
70′ Alessio Vita
Tom van de Looi64′
82′ Franck Cédric Tsadjout
Alfredo Donnarumma
19′ Giacomo Beretta
Marko Pajač64′
70′ Mario Gargiulo
Nikolas Szpalek89′
Valerio Mastrantonio
Antonino Ragusa64′
70′ Nicola Pavan

19′ 82′ Marco Rosafio

82′ Enrico Baldini

82′ Ibukun Roberto Kehinde Ogunseye

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Brescia Calcio żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedenastka AS Cittadella wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.