AS Cittadella - Ascoli Picchio FC 1898 1-0 (0-0). Liga włoska - 18. kolejka Serie B

W spotkaniu 18. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 16 stycznia, jedenastka AS Cittadella wygrała z Ascoli Picchio 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stadio Pier Cesare Tombolato.

18. kolejka Włochy - Serie B
2021-01-16 14:00 | Stadion: Stadio Pier Cesare Tombolato | Arbiter: Alberto Santoro
AS Cittadella
Ascoli Picchio FC 1898
1
0
C. Tavernelli 79'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków drużyna Ascoli Picchio wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AS Cittadella: Franckowi Tsadjoutowi w 22. i Manuelowi Ioriemu w 35. minucie.

Trener AS Cittadella postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Francka Tsadjouta. Na boisko wszedł Camillo Tavernelli, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Mario Gargiulo został zmieniony przez Simone Brancę.

A trener Ascoli Picchio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gianmarca Cangiana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Rijad Bajić. W 70. minucie w drużynie Ascoli Picchio doszło do zmiany. Dean Liço wszedł za Mirka Eramę.

Jedyną bramkę meczu dla AS Cittadella zdobył Camillo Tavernelli w 79. minucie. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Luce Ghiringhellemu z AS Cittadella. Była to 80. minuta pojedynku.

Nicola Leali
80′ Luca Ghiringhelli
Alberto Gerbo83′
68′ Mario Gargiulo
Dario Šarić
35′ 88′ Manuel Iori
Marcel Büchel
Alessio Vita
Mirko Eramo70′
Ibukun Roberto Kehinde Ogunseye
Ľubomír Tupta83′
22′ 68′ Franck Cédric Tsadjout
Gabriele Corbo
68′ Simone Branca
Simone Pinna83′
Christian D'Urso
Niccolò Tofanari
88′ Nicola Pavan
Cosimo Chiricò83′
68′  79′ Camillo Tavernelli
Nicholas Pierini83′

Adrian Marius Stoian

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Ascoli Picchio żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Zespół AS Cittadella w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.