AS Cittadella - AC Chievo Werona 1-0 (0-0). Liga włoska - 34. kolejka Serie B

W starciu 34. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 17 kwietnia, jedenastka AS Cittadella wygrała z Chievo Werona 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Pier Cesare Tombolato.

34. kolejka Włochy - Serie B
2021-04-17 16:00 | Stadion: Stadio Pier Cesare Tombolato | Arbiter: Massimiliano Irrati
AS Cittadella
AC Chievo Werona
1
0
M. Gargiulo 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Chievo Werona wygrała dwa razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie arbiter pokazał kartkę Manuelowi Ioriemu z drużyny gospodarzy.

Kibice AS Cittadella nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ibukuna Ogunseyego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Camillo Tavernelli. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Guillaume'a Gigliottiego z Chievo Werona, a w 52. minucie Davide Adorniego z drużyny przeciwnej.

Niedługo później trener Chievo Werona postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Filip Đorđević, a murawę opuścił Manuel De Luca. W 67. minucie za Michaela Fabbra wszedł Amato Ciciretti. W 69. minucie Federico Proia został zmieniony przez Christiana D'Ursa, a za Marca Rosafia wszedł na boisko Mario Gargiulo, co miało wzmocnić zespół AS Cittadella. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucę Garritana na Antonia Di Gaudio.

W 72. minucie kartkę dostał Alessio Vita, piłkarz AS Cittadella.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS Cittadella w 82. minucie spotkania, gdy Mario Gargiulo zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę zanotował Simone Branca.

Między 83. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze AS Cittadella: Manuel Iori, Alessio Vita, na ich miejsce weszli: Nicola Pavan, Romano Perticone. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Palmiera, Francesca Renzettiego zajęli: Mattia Viviani, Francesco Margiotta. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Domenicowi Fraremu i Maxime'owi Leverbe'owi.

Adrian Šemper
72′ 86′ Alessio Vita
Vasile Mogoș
90′ Domenico Frare
Maxime Jean Roberto Leverbe90′
52′ Davide Adorni
Guillaume René Saverio Enzo Gigliotti48′
Agostino Camigliano
Francesco Renzetti87′
69′ Federico Proia
Luigi Canotto
Simone Branca
Luca Palmiero87′
12′ 83′ Manuel Iori
Luca Garritano77′
69′ Marco Rosafio
Joel Obi
46′ Camillo Tavernelli
Andrea Seculin
86′ Romano Perticone
Daniel Pavlev
Nikolas Smajlaj
Michele Rigione
69′ Christian D'Urso
Sauli Vaisanen
69′  82′ Mario Gargiulo
Massimo Bertagnoli
Valerio Mastrantonio
Amato Ciciretti67′
83′ Nicola Pavan
Mattia Viviani87′
46′ Ibukun Roberto Kehinde Ogunseye
Emanuele Zuelli

Antonio Di Gaudio77′

Filip Đorđević66′

Francesco Margiotta87′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Chievo Werona przyznał dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.