ACD Virtus Entella - SS Monza 1912 1-1 (0-0). Liga włoska - 31. kolejka Serie B

2 kwietnia na Stadio Comunale Chiavari w Chiavari odbył się pojedynek 31. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Virtusu Entella i SS Monza 1912. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

F. Scaglia 88'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny SS Monza 1912.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Gabrielowi Cleurowi z zespołu gospodarzy. Była to 42. minuta starcia.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Virtusu Entella otworzyli wynik. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Matteo Brunori.

Między 56. a 57. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom SS Monza 1912. Chwilę później trener SS Monza 1912 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Davide Frattesi, a murawę opuścił Andrea Colpani. W 58. minucie Giulio Donati zastąpił Maria Sampirisiego.

W tej samej minucie w drużynie Virtusu Entella doszło do zmiany. Alessandro Capello wszedł za Leonarda Morosiniego. Chwilę później trener Virtusu Entella postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Andreę Paolucciego. Na boisko wszedł Davide Mazzocco, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 71. minucie Federico Ricci został zmieniony przez Mirka Maricia, a za Matteo Scozzarellę wszedł na boisko Andrea Barberis, co miało wzmocnić jedenastkę SS Monza 1912. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alessandra Capella na Giuseppe De Lucę oraz Filippa Costę na Markusa Pavicia.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Daniele Borra, zawodnik gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Filippo Scaglia wywołał eksplozję radości wśród kibiców SS Monza 1912, zdobywając bramkę w 88. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Andrea Barberis.

W 90. minucie w zespole SS Monza 1912 doszło do zmiany. Antonino Barillà wszedł za Marca D'Alessandra. W doliczonej piątej minucie meczu arbiter przyznał kartkę Davide Frattesiemu z SS Monza 1912. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

D'Alessandro
87′ Daniele Borra
Michele Di Gregorio
42′ Gabriel Isaac Cleur
Giulio Donati58′
Fabrizio Poli
Filippo Scaglia  88′
Marco Chiosa
Davide Bettella
74′ Filippo Costa
Carlos Augusto Zopalato Neves
Vlad Mihai Dragomir
Andrea D'Errico57′
62′ Andrea Paolucci
Andrea Colpani57′
Marco Brescianini
Matteo Scozzarella71′
58′ Leonardo Morosini
Federico Ricci56′ 71′
 53′ (k.) Matteo Luigi Brunori
Gabriel Alejandro Paletta
74′ Markus Pavić
Antonino Barillà90′
62′ Davide Mazzocco
Davide Frattesi57′ 90′
Simone Andreis
Danilo Magli
58′ 74′ Alessandro Capello
Edoardo Colferai
74′ Giuseppe De Luca
Mirko Marić71′
Matteo Mancosu

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom SS Monza 1912 przyznał cztery.

Drużyna Virtusu Entella w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.