ACD Virtus Entella - LR Vicenza Virtus 1-2 (0-1). Liga włoska - 35. kolejka Serie B

W meczu 35. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 1 maja, drużyna Virtusu Entella przegrała z LR Vicenza Virtus 1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadio Comunale Chiavari w Chiavari.

D. Cappelletti 79'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Virtusu Entella wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy LR Vicenza Virtus w 16. minucie spotkania, gdy Nahuel Valentini strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Lamin Jallow.

W 41. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lamina Jallowa z LR Vicenza Virtus, a w 45. minucie Vlada Dragomira z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu LR Vicenza Virtus.

Drugą połowę drużyna Virtusu Entella rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andreę Settembriniego, Leonarda Morosiniego weszli Andrea Paolucci, Lorenzo Meacci. Trener LR Vicenza Virtus postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Jari Vandeputte, a murawę opuścił Stefano Giacomelli.

W tej samej minucie Lamin Jallow został zastąpiony przez Nicolę Dalmontego. W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Pietrowi Beruattowi z jedenastki gości. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie LR Vicenza Virtus doszło do zmiany. Antonio Cinelli wszedł za Simone Pontissa.

A kibice Virtusu Entella nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alejandra Rodrígueza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Matteo Mancosu. Posunięcie trenera było słuszne. Alejandra Rodrígueza strzelił wyrównującego gola w 75. minucie spotkania.

Zespół Virtusu Entella wyrównał wynik meczu. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Alejandro Rodríguez. Bramka padła po podaniu Filippa Costy.

Zawodnicy LR Vicenza Virtus szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 79. minucie wynik ustalił Daniel Cappelletti. Asystę zanotował Pietro Beruatto.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Antonia Cinellego, piłkarza gości. W tej samej minucie w drużynie Virtusu Entella doszło do zmiany. Davide Villa wszedł za Vlada Dragomira. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Pietro Beruatto59′
78′ Davide Mazzocco
Loris Zonta78′
46′ Andrea Settembrini
Davide Agazzi
45′ 87′ Vlad Mihai Dragomir
Stefano Giacomelli54′
Andrea Schenetti
Simone Pontisso68′
46′ Leonardo Morosini
Riccardo Meggiorini78′
69′ Matteo Mancosu
Nicola Pasini
78′ Marco Brescianini
Antonio Cinelli68′ 87′
Andrea Marcucci
Jacopo Da Riva
46′ Andrea Paolucci
Jari Vandeputte54′
Simone Andreis
Nicola Dalmonte54′
Matteo Luigi Brunori
Gabriele Gori78′
46′ Lorenzo Meacci
Samuele Longo
69′  75′ Alejandro Rodríguez de Miguel
Tommaso Mancini
87′ Davide Villa
Andrea Nalini78′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.