Reklama

Reklama

AC Pisa - Urbs Sportiva Reggina 1914 0-0. Liga włoska - 27. kolejka Serie B

W pojedynku 27. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 6 marca, drużyna AC Pisa zremisowała z Urbsem Sportiva Reggina 1914 0-0. Starcie odbyło się na Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani.

27. kolejka Włochy - Serie B
2021-03-06 14:00 | Stadion: Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani | Arbiter: Matteo Marchetti
AC Pisa 1909
Urbs Sportiva Reggina 1914
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki AC Pisa.

Reklama

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Urbsu Sportiva Reggina 1914 doszło do zmiany. Lorenzo Crisetig wszedł za Marca Crimiego. W 60. minucie Claudiu Micovschi został zmieniony przez Rigoberta Rivasa.

W 61. minucie arbiter przyznał kartkę Antoniowi Caracciolowi z AC Pisa. Trener AC Pisa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicholasa Siegę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Alessandro Quaini. W 63. minucie Francesco Belli został zmieniony przez Samuele Birindellego, a za Lucę Mazzitellego wszedł na boisko Giuseppe Mastinu, co miało wzmocnić jedenastkę AC Pisa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Orjego Okwonkwo na Adriana Montalta.

Trener Urbsu Sportiva Reggina 1914 postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Nicola Bianchiego i na pole gry wprowadził napastnika Maria Szituma, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 77. minucie Robert Gucher został zmieniony przez Alessandra De Vitisa, a za Simone Palombiego wszedł na boisko Davide Marsura, co miało wzmocnić zespół AC Pisa. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicolę Belloma na Germána Denisa w 88. minucie.

0
0
AC Pisa 1909
Urbs Sportiva Reggina 1914
Gori
Belli
Benedetti
Caracciolo
Lisi
Marin
Mazzitelli
Gucher
Quaini
Palombi
Marconi
Nícolas
Lakićević
Loiacono
Stavropoulos
Di Chiara
Bianchi
Bellomo
Micovschi
Crimi
Folorunsho
Okwonkwo
SKŁADY
AC Pisa 1909
Urbs Sportiva Reggina 1914
Stefano Gori
Nícolas David Andrade
63′ Francesco Belli
Ivan Lakićević
Simone Benedetti
Giuseppe Loiacono
61′ Antonio Aldo Caracciolo
Dimitris Stavropoulos
Francesco Lisi
Gianluca Di Chiara
Marius Mihai Marin
Nicolò Bianchi75′
72′ Luca Mazzitelli
Nicola Bellomo88′
77′ Robert Gucher
Claudiu Valentin Micovschi60′
63′ Alessandro Quaini
Marco Crimi60′
77′ Simone Palombi
Michael Ijemuan Folorunsho
Michele Marconi
Orji Okwonkwo75′
REZERWOWI
Simone Perilli
Alessandro Plizzari
Andrea Beghetto
Thiago Rangel Cionek
63′ Samuele Birindelli
Christian Dalle Mura
Eros Pisano
Daniele Liotti
77′ Alessandro De Vitis
Luca Chierico
Lorenzo Masetti
Lorenzo Crisetig60′
63′ Nicholas Siega
Enrico Del Prato
77′ Davide Marsura
Rigoberto Manuel Rivas Vindel60′
72′ Giuseppe Mastinu
Germán Gustavo Denis88′
 
Adriano Montalto75′
 
Elia Petrelli
 
Mario Szitum75′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Urbsu Sportiva Reggina 1914 żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

STATYSTYKI

AC Pisa 1909
Urbs Sportiva Reggina 1914
0
0
Posiadanie piłki
51,2%
48,8%
Strzały
8
7
Strzały na bramkę
1
2
Rzuty rożne
4
6
Faule
19
20

Już w najbliższy piątek zespół AC Pisa zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie AS Cittadella. Natomiast 13 marca SS Monza 1912 zagra z zespołem Urbsu Sportiva Reggina 1914 na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama