AC Pisa 1909 - SPAL 2013 3-0 (1-0). Liga włoska - 29. kolejka Serie B

15 marca na Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani odbył się pojedynek 29. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami AC Pisa i Spal. Mecz zakończył się zwycięstwem AC Pisa 3-0.

29. kolejka Włochy - Serie B
2021-03-15 21:00 | Stadion: Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani | Arbiter: Antonio Giua
N. Siega 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Spal wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie po rozpoczęciu kartkę dostał Gabriel Espeto, zawodnik gości.

W 27. minucie Nenad Tomović zastąpił Lucę Ranieriego. W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Roberta Guchera z AC Pisa, a w 42. minucie Marca Salę z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Davide Marsura wywołał eksplozję radości wśród kibiców AC Pisa, zdobywając bramkę w 44. minucie pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AC Pisa.

Na drugą połowę jedenastka Spal wyszła w zmienionym składzie, za Marca Salę wszedł Marco Tumminello. W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Alessandrowi Quainiemu z AC Pisa.

Trener Spal wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sergia Floccariego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Raúl Asencio. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Simone Benedetti z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AC Pisa w 80. minucie spotkania, gdy Luca Mazzitelli strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Davide Marsura.

Na murawie, jak to często zdarzało się AC Pisa w tym sezonie, pojawił się Francesco Belli, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 82. minucie Samuele Birindellego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie starcia wynik na 3-0 podwyższył Nicholas Siega.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Etrit Berisha
83′ Samuele Birindelli
Memeh Caleb Okoli
74′ Simone Benedetti
Jacopo Segre
 80′ Luca Mazzitelli
Luca Mora
41′ 86′ Robert Franz Gucher
Marco Sala42′ 46′
56′ 89′ Alessandro Quaini
Simone Missiroli
Michele Marconi
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato5′
 44′ 86′ Davide Marsura
Luca Ranieri27′
83′ Francesco Belli
Riccardo Spaltro
Lorenzo Masetti
Salvatore Esposito
89′ Eros Pisano
Alessandro Murgia
Marco Romiti
Leonardo Sernicola
Andrea Beghetto
Federico Viviani
86′  90′ Nicholas Siega
Sergio Floccari58′
86′ Simone Palombi
Marco Tumminello46′
Bamba Susso

Zawodnicy AC Pisa obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Spal wykorzystał wszystkie zmiany.