AC Pisa 1909 - Pordenone Calcio 1-1 (0-0). Liga włoska - 9. kolejka Serie B

24 października na Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani odbyło się starcie 9. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami AC Pisa i Pordenone Calcio. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 6 388 widzów.

9. kolejka Włochy - Serie B
2021-10-24 14:00 | Stadion: Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani | Widzów: 6388 | Arbiter: Paride Tremolada
AC Pisa 1909
Pordenone Calcio
1
1
A. Caracciolo 57'
M. Folorunsho 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół AC Pisa wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Mariusowi Marinowi z AC Pisa. Była to 33. minuta spotkania.

W 50. minucie Alberto Barison został zastąpiony przez Alessandra Bassolego. W 56. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Samuele Birindelli, Robert Gucher, a na ich miejsce weszli Hjörtur Hermannsson, Giuseppe Sibilli.

W tym czasie zawodnicy AC Pisa nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 57. minucie bramkę zdobył Antonio Caracciolo. Asystę zaliczył Pietro Beruatto.

W 65. minucie arbiter pokazał kartkę Hamzie El Kaouakibiemu, piłkarzowi gości. Trzeba było trochę poczekać, aby trener AC Pisa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Alessandro De Vitis, a murawę opuścił Ádám Nagy.

Zespół Pordenone Calcio wyrównał wynik meczu. W szóstej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Michael Folorunsho.

Minutę później sędzia przyznał kartkę Michaelowi Folorunshowi z jedenastki gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Samuele Perisan
56′ Hjörtur Hermannsson
Hamza El Kaouakibi65′ 87′
Maxime Jean Roberto Leverbe
Michele Camporese
 57′ Antonio Aldo Caracciolo
Alberto Barison50′
Pietro Beruatto
Nicola Falasco
Idrissa Touré
Roberto Zammarini69′
33′ Marius Mihai Marin
Jacopo Petriccione68′
90′ Ádám Nagy
Michael Ijemuan Folorunsho  90′ 90′
56′ Giuseppe Sibilli
Simone Pasa
70′ Davide Marsura
Alessandro Bassoli50′
56′ Samuele Birindelli
Matteo Perri
90′ Alessandro De Vitis
Mirko Stefani
Davide Damiano Di Quinzio
Federico Valietti
56′ Robert Franz Gucher
Amato Ciciretti87′
Alessandro Quaini
Tomasz Kupisz68′
Andrea Cisco
Luca Magnino
70′ Yonatan Cohen
Youssouph Cheikh Sylla69′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Pordenone Calcio przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Pordenone Calcio w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.