AC Pisa 1909 - Pordenone Calcio 1-0 (0-0). Liga włoska - 11. kolejka Serie B

W spotkaniu 11. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 12 grudnia, zespół AC Pisa zwyciężył z Pordenone Calcio 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani.

11. kolejka Włochy - Serie B
2020-12-12 14:00 | Stadion: Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani | Arbiter: Marco Serra
AC Pisa 1909
Pordenone Calcio
1
0
S. Palombi 46'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 36. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom AC Pisa i jedną drużynie przeciwnej.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 46. minucie Simone Palombi dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Giuseppe Sibilli.

W 53. minucie Alessandro Mallamo został zmieniony przez Patricka Ciurrię. Kibice Pordenone Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Karla Buticia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Sebastian Musiolik. W 63. minucie w drużynie Pordenone Calcio doszło do zmiany. Roberto Zammarini wszedł za Lucę Magnina.

Po chwili trener AC Pisa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Nicholas Siega, a murawę opuścił Simone Palombi. W tej samej minucie w zespole AC Pisa doszło do zmiany. Michele Marconi wszedł za Lucę Vida. W 78. minucie czerwoną kartkę obejrzał Marius Marin, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Luca Mazzitelli z AC Pisa. Była to 90. minuta pojedynku.

Samuele Perisan
85′ Francesco Belli
Alessandro Vogliacco
36′ Simone Benedetti
Luca Magnino63′
90′ Luca Mazzitelli
Simone Pasa54′
43′ 78′ Marius Mihai Marin
Giacomo Calò
80′ Giuseppe Sibilli
Alessandro Mallamo53′
 46′ 71′ Simone Palombi
Sebastian Karol Musiolik42′ 63′
71′ Luca Vido
Alessandro Bassoli53′
85′ Samuele Birindelli
Giovanni Foschianib
Lorenzo Masetti
Mirko Stefani
80′ Andrea Meroni
Gianvito Misuraca
Eros Pisano
Matteo Rossetti
71′ Nicholas Siega
Manuel Scavone54′
Danilo Soddimo
Roberto Zammarini63′
Thomas Alberti
Karlo Butić63′
71′ Michele Marconi
Patrick Ciurria53′
Gaetano Vittorio Masucci

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół AC Pisa w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.