AC Pisa 1909 - LR Vicenza Virtus 2-2 (0-2). Liga włoska - 25. kolejka Serie B

W starciu 25. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 27 lutego, zespół AC Pisa zremisował z LR Vicenza Virtus 2-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani.

25. kolejka Włochy - Serie B
2021-02-27 14:00 | Stadion: Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani | Arbiter: Federico Dionisi
R. Meggiorini 32'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów drużyna AC Pisa wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartką został ukarany Nicola Pasini, zawodnik gości.

W 16. minucie Loris Zonta został zastąpiony przez Antonia Cinellego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy LR Vicenza Virtus w 23. minucie spotkania, gdy Nicola Dalmonte strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Daniel Cappelletti.

Kibice LR Vicenza Virtus nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gabriele Goriego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Nicola Dalmonte. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola.

Zespół AC Pisa ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 32. minucie trafił Riccardo Meggiorini. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Andrei Beghettowi z zespołu gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener AC Pisa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Danilo Soddimo, a murawę opuścił Nicholas Siega. W 51. minucie kartkę dostał Antonio Caracciolo, piłkarz AC Pisa.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Luca Vido. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Andrea Beghetto.

Prawie natychmiast Luca Mazzitelli wywołał eksplozję radości wśród kibiców AC Pisa, zdobywając kolejną bramkę w 61. minucie starcia. Między 64. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom AC Pisa.

Między 67. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze AC Pisa: Marius Marin, Samuele Birindelli, Simone Benedetti, Michele Marconi, na ich miejsce weszli: Alessandro De Vitis, Francesco Lisi, Marco Varnier, Simone Palombi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Riccarda Meggioriniego, Davide Agazziego, Stefana Giacomellego zajęli: Samuele Longo, Jari Vandeputte, Andrea Nalini. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Matteo Grandi
75′ Samuele Birindelli
Daniel Cappelletti
74′ 75′ Simone Benedetti
Nicola Pasini7′
51′ Antonio Aldo Caracciolo
Nahuel Valentini
45′ Andrea Beghetto
Pietro Beruatto
46′ Nicholas Siega
Loris Zonta16′
64′ 74′ Marius Mihai Marin
Davide Agazzi68′
Robert Gucher
Stefano Giacomelli68′
 61′ 89′ Luca Mazzitelli
Simone Pontisso
86′ Michele Marconi
Nicola Dalmonte  23′ 26′
 59′ Luca Vido
Riccardo Meggiorini  32′ 67′
Simone Perilli
Pietro Perina
Francesco Belli
Alberto Zecchin
75′ Francesco Lisi
Luca Barlocco
Andrea Meroni
Matteo Bruscagin
Eros Pisano
Emanuele Padella
75′ Marco Varnier
Antonio Cinelli16′
74′ Alessandro De Vitis
Luca Rigoni
Alessandro Quaini
Jari Vandeputte68′
46′ Danilo Soddimo
Gabriele Gori26′
Davide Marsura
Davide Lanzafame
Giuseppe Mastinu
Samuele Longo67′
86′ Simone Palombi
Andrea Nalini68′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom LR Vicenza Virtus pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.