AC Pisa 1909 - Empoli FC 1-1 (1-0). Liga włoska - 24. kolejka Serie B

20 lutego na Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani odbyło się starcie 24. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami AC Pisa i Empoli FC. Mecz zakończył się remisem 1-1.

24. kolejka Włochy - Serie B
2021-02-20 18:00 | Stadion: Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani | Arbiter: Gianluca Manganiello
AC Pisa 1909
Empoli FC
1
1
S. Birindelli 35'
S. Żurkowski 76'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć pojedynków zespół AC Pisa wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze AC Pisa otworzyli wynik. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Samuele Birindelli. W zdobyciu bramki pomógł Nicholas Siega.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AC Pisa.

Trener Empoli FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Nedim Bajrami, a murawę opuścił Stefano Moreo. W 65. minucie Simone Palombi został zmieniony przez Lucę Vida.

Kibice AC Pisa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mariusa Marina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Luca Mazzitelli. W 73. minucie boisko opuścili piłkarze Empoli FC: Szymon Żurkowski, Ryder Matos, a na ich miejsce weszli Samuele Ricci, Andrea La Mantia.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 76. minucie Szymon Żurkowski wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Fabiano Parisi.

Od 81 minuty boisko opuścili zawodnicy AC Pisa: Samuele Birindelli, Alessandro De Vitis, Robert Gucher, na ich miejsce weszli: Giuseppe Mastinu, Francesco Belli, Alessandro Quaini. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fabiana Parisiego, Leo Štulaca zajęli: Aleksa Terzić, Samuele Damiani. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Alberto Brignoli
 35′ 81′ Samuele Birindelli
Fabiano Parisi85′
90′ Robert Gucher
Nicolas Thibault Haas
65′ Luca Mazzitelli
Samuele Ricci73′
81′ Alessandro De Vitis
Stefano Moreo46′
Nicholas Siega
Leo Štulac90′
65′ Simone Palombi
Andrea Cambiaso
81′ Francesco Belli
Aleksa Terzić85′
65′ Marius Mihai Marin
Nedim Bajrami46′
90′ Alessandro Quaini
Giovanni Crociata
Danilo Soddimo
Samuele Damiani90′
Davide Marsura
Szymon Żurkowski73′  76′
81′ Giuseppe Mastinu
Ryder Matos73′
65′ Luca Vido
Marco Olivieri

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.