AC Pisa 1909 - AS Cittadella 1-4 (0-2). Liga włoska - 9. kolejka Serie B

28 listopada na Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani odbył się pojedynek 9. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami AC Pisa i AS Cittadella. Mecz zakończył się zwycięstwem AS Cittadella 4-1.

9. kolejka Włochy - Serie B
2020-11-28 14:00 | Stadion: Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani | Arbiter: Ivano Pezzuto
M. Iori 87'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna AS Cittadella wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna AS Cittadella objęła prowadzenie. W piątej minucie bramkę zdobył Mario Gargiulo. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Po kwadransie gry arbiter wyrzucił z boiska Simone Benedettiego z AC Pisa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS Cittadella w 19. minucie spotkania, gdy Ibukun Ogunseye strzelił z karnego drugiego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 27. minucie Nicholas Siega został zastąpiony przez Andreę Meroniego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał żółtą kartkę Gaetanowi Masucciemu z AC Pisa. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 63. minucie wynik na 0-3 podwyższył Nicola Pavan.

Między 66. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom AS Cittadella.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Manuel Iori. W zdobyciu bramki pomógł Romano Perticone.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 88. minucie wynik ustalił Michele Marconi.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-4.

Luca Maniero
61′ Samuele Birindelli
Luca Ghiringhelli75′
17′ Simone Benedetti
Federico Proia81′
28′ Nicholas Siega
Mario Gargiulo  5′ 71′
Luca Mazzitelli
Nicola Pavan  63′
46′ Luca Vido
Alessio Vita62′
 88′ Michele Marconi
Franck Cédric Tsadjout81′
45′ 71′ Gaetano Vittorio Masucci
Domenico Frare
28′ 62′ Andrea Meroni
Theophilus Aondofa Awua71′ 82′
61′ Eros Pisano
Christian D'Urso62′
46′ Alessandro De Vitis
Manuel Iori81′  87′
62′ Marius Mihai Marin
Valerio Mastrantonio
Danilo Soddimo
Karamoko Cissé71′
Thomas Alberti
Marco Rosafio81′
71′ Simone Palombi
Camillo Tavernelli
Giuseppe Sibilli

Zespół AS Cittadella był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Drużyna AS Cittadella zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze AC Pisa dostali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.