AC Pisa 1909 - AC Chievo Werona 2-2 (1-0). Liga włoska - 14. kolejka Serie B

22 grudnia na Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani odbyło się spotkanie 14. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami AC Pisa i Chievo Werona. Mecz zakończył się remisem 2-2.

14. kolejka Włochy - Serie B
2020-12-22 19:00 | Stadion: Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani | Arbiter: Alberto Santoro
A. Ciciretti 90'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Luce Mazzitellemu, piłkarzowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AC Pisa w 16. minucie spotkania, gdy Robert Gucher zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Gaetano Masucci.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Matteo Cotalemu z Chievo Werona. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AC Pisa.

Drugą połowę zespół AC Pisa rozpoczął w zmienionym składzie, za Mariusa Marina wszedł Francesco Belli.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Luca Mazzitelli. Ponownie w zdobyciu bramki pomógł Gaetano Masucci.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Chievo Werona doszło do zmiany. Filip Đorđević wszedł za Francesca Margiottę. W 61. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Joelowi Obiemu z zespołu gości. W tej samej minucie Emanuele Giaccherini został zmieniony przez Amata Cicirettiego.

Po chwili trener AC Pisa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Simone Palombi, a murawę opuścił Samuele Birindelli. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał żółtą kartką Nicholasa Siegę, piłkarza AC Pisa.

Zawodnicy Chievo Werona odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie kontaktowego gola dla drużyny Chievo Werona strzelił Filip Đorđević. Bramka padła po podaniu Michaela Fabbra.

W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Alessandro De Vitis, Luca Vido, a na ich miejsce weszli Michele Marconi, Robert Gucher. W 81. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nicholas Siega z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 76. minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Chievo Werona przyniosły efekt bramkowy. W 90. minucie Amato Ciciretti wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zanotował Felice D'Amico.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Adrian Šemper
68′ Samuele Birindelli
Matteo Cotali40′
 16′ 77′ Robert Franz Gucher
Luca Garritano73′
46′ Marius Mihai Marin
Mattia Viviani
 49′ 7′ Luca Mazzitelli
Emanuele Giaccherini61′
76′ 81′ Nicholas Siega
Joel Obi61′ 73′
68′ Gaetano Vittorio Masucci
Francesco Margiotta60′
77′ Michele Marconi
Manuel De Luca73′
Matteo Kucich
Andrea Seculin
Leonardo Loria
Guillaume René Saverio Enzo Gigliotti
46′ Francesco Belli
Julián Illanes Minucci
Lorenzo Masetti
Massimo Bertagnoli
68′ Andrea Meroni
Amato Ciciretti61′  90′
Eros Pisano
Giovanni Di Noia
77′ Alessandro De Vitis
Luca Palmiero73′
Alessandro Quaini
Emanuele Zuelli
Danilo Soddimo
Felice D'Amico73′
68′ Simone Palombi
Filip Đorđević60′  76′
Giuseppe Sibilli
Michael Fabbro73′
77′ Luca Vido
Sergej Grubac

Przewaga zespołu Chievo Werona w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom AC Pisa, a piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.