AC Fiorentina - Atalanta Bergamo 2-1 w Pucharze Włoch

W pierwszym środowym meczu 1/8 finału Pucharu Włoch Fiorentina pokonała Atalantę Bergamo 2-1. Całe spotkanie z ławki rezerwowej oglądali Bartłomiej Drągowski i Szymon Żurkowski.

J. Iličić 67'

Spotkanie pomiędzy Fiorentiną a Atalantą było jednym z najciekawszych tej rundy Pucharu Włoch. Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w poprzedniej edycji rozgrywek i dały niezłe show. Pierwszy mecz zakończył się remisem 3-3, a w drugim lepsza okazała się ekipa z Lombardii. "La Dea" doszła do finału rozgrywek, gdzie uległa Lazio.

Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na Stadio Artemio Franchi nie musieli czekać za długo. Już w 12. minucie nowy nabytek "Violi" - Patrick Cutrone dobił piłkę do bramki, po nieudanej interwencji obrony Atalanty. Pomimo szybkiego otwarcia wyniku, piłkarze nie poszli za ciosem i dalsza część pierwszej połowy nie była zbyt elektryzująca.

Puchar Włoch - wyniki, terminarz, strzelcy

Drugą połową w lepszym stylu rozpoczęli podopieczni Gian Piero Gasperiniego. W 67. minucie Atalanta rozegrała składną akcję, po której Rusłan Malinowski zagrał w pole karne wprost do Josipa Iliczicia. Reprezentant Słowenii nabiegł na piłkę i dopełnił formalności. Piłkarze Fiorentiny fatalnie odpowiedzieli na straconą bramkę.

Po chwili German Pezzella otrzymał drugą żółtą kartkę za... próbę wymuszenia karnego. Obrońca "Violi" zauważył ruch zawodnika Atalanty i padł na murawę. Sędzia nie miał wątpliwości i Argentyńczyk musiał opuścić boisko. Gra w dziesiątkę nie podcięła jednak skrzydeł drużynie z Florencji i tuż przed zakończeniem spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie.

W 84. minucie Pol Lirola otrzymał dobre prostopadłe podanie i popędził w stronę pola karnego. Hiszpan znalazł się blisko bramki Pierluigiego Golliniego i strzałem po ziemi pokonał golkipera drużyny gości. Dla gracza Fiorentiny było to debiutowe trafienie, dzięki któremu jego drużyna zagra w następnej rundzie Coppa Italia.

Mattia Caldara34′ 77′
81′ Dalbert Henrique Chagas Estevão
Berat Djimsiti50′
 84′ Pol Mikel Lirola Kosok
Robin Gosens
Nikola Milenković
Hans Hateboer
45′ 70′ Germán Alejandro Pezzella
Marten de Roon
88′ Dušan Vlahović
Remo Freuler46′
 11′ 73′ Patrick Cutrone