AC Chievo Werona - Reggio Audace FC 1-0 (0-0). Liga włoska - 22. kolejka Serie B

W starciu 22. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 10 lutego, drużyna Chievo Werona wygrała z Reggio Audace FC 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadio Marc'Antonio Bentegodi w Weronie.

22. kolejka Włochy - Serie B
2021-02-10 21:00 | Stadion: Stadio Marc'Antonio Bentegodi | Arbiter: Valerio Marini
AC Chievo Werona
Reggio Audace FC
1
0
J. Obi 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Chievo Werona wygrała dwa razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie Amato Ciciretti zastąpił Antonia Di Gaudio. W tej samej minucie trener Chievo Werona postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Emanuele Giaccherini, a murawę opuścił Luigi Canotto.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Reggio Audace FC doszło do zmiany. Ivan Varone wszedł za Marcosa Espechego. Kibice Reggio Audace FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lucę Zampara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Simone Mazzocchi. Między 62. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Chievo Werona: Manuel De Luca, Michael Fabbro, Mattia Viviani, na ich miejsce weszli: Francesco Margiotta, Luca Garritano, Luca Palmiero. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Siligardi, Karima Laribiego, Nika Kirwana zajęli: Igor Radrezza, Nicolò Cambiaghi, Bright Gyamfi.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucę Zampara z Reggio Audace FC, a w 84. minucie Vasile'a Mogoș z drużyny przeciwnej.

Mimo że zespół Chievo Werona nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 111 ataków oddał tylko osiem celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Joel Obi. Asystę zanotował Francesco Margiotta.

Giacomo Venturi
84′ Vasile Mogoș
Niko Kirwan87′
58′ Amato Ciciretti
Simone Muratore
 90′ Joel Obi
Luca Siligardi62′
58′ Luigi Canotto
Gabriel Lunetta
83′ Mattia Viviani
Marcos Espeche62′
68′ Manuel De Luca
Karim Laribi73′
69′ Michael Fabbro
Lorenzo Del Pinto
69′ Luca Garritano
Salvatore Pezzella
58′ Emanuele Giaccherini
Igor Radrezza62′
83′ Luca Palmiero
Fausto Rossi
Emanuele Zuelli
Ivan Varone62′
58′ Antonio Di Gaudio
Matteo Ardemagni
Filip Đorđević
Nicolò Cambiaghi73′
68′ Francesco Margiotta
Luca Zamparo62′ 66′

Jedenastka Reggio Audace FC miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.