AC Chievo Werona - Pordenone Calcio 3-0 (2-0). Liga włoska - 26. kolejka Serie B

2 marca na Stadio Marc'Antonio Bentegodi w Weronie odbyło się starcie 26. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Chievo Werona i Pordenone Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem Chievo Werona 3-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adama Chrzanowskiego występującego w Pordenone Calcio.

26. kolejka Włochy - Serie B
2021-03-02 19:00 | Stadion: Stadio Marc'Antonio Bentegodi | Arbiter: Ivano Pezzuto
J. Obi 68'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Chievo Werona wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Manuela Scavonego z Pordenone Calcio, a w 22. minucie Manuela De Lucę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chievo Werona w 29. minucie spotkania, gdy Amato Ciciretti strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Francesco Margiotta.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Chievo Werona, zdobywając kolejną bramkę. W 32. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Luca Garritano. Przy zdobyciu bramki pomógł Vasile Mogoș.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Filippowi Berze z drużyny gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice Pordenone Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lucę Magnina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Roberto Zammarini. W 59. minucie w zespole Pordenone Calcio doszło do zmiany. Alessandro Mallamo wszedł za Kevina Biondiego.

Po chwili trener Chievo Werona postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Luigi Canotto, a murawę opuścił Amato Ciciretti. W tej samej minucie Manuel De Luca zastąpił Michaela Fabbra.

Trzeba było trochę poczekać, aby Joel Obi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chievo Werona, strzelając kolejnego gola w 68. minucie spotkania. Asystę przy bramce zanotował Sauli Vaisanen.

Między 75. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Chievo Werona: Luca Palmiero, Luca Garritano, Francesco Margiotta, na ich miejsce weszli: Massimo Bertagnoli, Antonio Di Gaudio, Emanuele Zuelli. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Manuela Scavonego, Patricka Ciurrii zajęli: Matteo Rossetti, Aldo Banse. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Michele Rigionemu z Chievo Werona. Była to 76. minuta meczu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Alessandro Vogliacco
76′ Michele Rigione
Michele Camporese
Francesco Renzetti
Adam Jan Chrzanowski
 29′ 67′ Amato Ciciretti
Roberto Zammarini59′
 68′ Joel Obi
Manuel Scavone18′ 75′
 32′ 85′ Luca Garritano
Kevin Biondi59′
76′ Luca Palmiero
Gianvito Misuraca
22′ 67′ Manuel De Luca
Patrick Ciurria80′
85′ Francesco Margiotta
Luca Magnino59′
76′ Massimo Bertagnoli
Alessandro Mallamo59′
Emanuele Giaccherini
Matteo Rossetti75′
85′ Emanuele Zuelli
Aldo Banse80′
67′ Luigi Canotto
Federico Secli
85′ Antonio Di Gaudio

Filip Đorđević

67′ Michael Fabbro

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka Chievo Werona w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.