9. kolejka Lega Pro 1: Calcio Catania - ADC Viterbese Castrense 0-1 (0-1)

W spotkaniu 9. kolejki włoskiej Lega Pro 1, które rozegrane zostało 3 kwietnia, jedenastka Cataniej przegrała z Viterbese Castrense 0-1 (0-1). Mecz na Stadio Angelo Massimino obejrzało 8 057 widzów.

9. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-03 14:30 | Stadion: Stadio Angelo Massimino | Widzów: 8057 | Arbiter: D. Paterna
Calcio Catania
ADC Viterbese Castrense
0
1
R. Tsonev 31'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Viterbese Castrense.

Wysiłki podejmowane przez zespół Viterbese Castrense w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Radoslav Tsonev.

W 36. minucie Federico Angiulli zastąpił Vincenza Sarna. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Viterbese Castrense.

Na drugą połowę drużyna Cataniej wyszła w zmienionym składzie, za Lorenza Valeau wszedł Kalifa Manneh. W 56. minucie w jedenastce Cataniej doszło do zmiany. Giuseppe Rizzo wszedł za Giuseppe Carriera.

W tej samej minucie trener Cataniej postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Fran Brodić, a murawę opuścił Alessandro Marotta. A trener Viterbese Castrense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maria Pacillego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Jari Vandeputte. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Andrea Coda, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Andrea Coda90′
79′ Giovanni Marchese
Francesco De Giorgi72′
Tommaso Silvestri
Daniele Mignanelli
46′ Lorenzo Valeau
Michele Rinaldi
36′ Federico Angiulli
Samuele Damiani
56′ Giuseppe Carriero
Simone Palermo
Francesco Lodi
Radoslav Tsonev  31′
Matteo Di Piazza
Jari Vandeputte60′
56′ Alessandro Marotta
Alessio Milillo90′
46′ Kalifa Manneh
Luca Sparandeo72′
Rosario Bucolo
Filippo Artioli
79′ Cristian Llama
Diego Cenciarelli
56′ Giuseppe Rizzo
Fausto Coppola
36′ Vincenzo Sarno
Mario Pacilli60′ 90′
56′ Fran Brodić
Salvatore Molinaro60′
Michael Liguori
Alessandro Polidori
Adis Mujkic
Alessio Zerbin

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Cataniej pokazał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy dokonała pięciu zmian.

Natomiast zespół Viterbese Castrense w drugiej połowie wymienił czterech graczy.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Cataniej rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie AS Bisceglie 1913 Don Uva APD. Natomiast 14 kwietnia Catanzaro Calcio 2011 zagra z drużyną Viterbese Castrense na jej terenie.