34. kolejka Lega Pro 1: US Siracusa - US Vibonese Calcio 3-0 (0-0)

W pojedynku 34. kolejki włoskiej Lega Pro 1, który rozegrany został 7 kwietnia, drużyna US Siracusa wygrała z US Vibonese 3-0 (0-0). Mecz na Stadio Nicola de Simone obejrzało 1 296 widzów.

34. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-07 14:30 | Stadion: Stadio Nicola de Simone | Widzów: 1296 | Arbiter: E. Pashuku
E. Catania 85'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka US Siracusa wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener US Siracusa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Simone Russiniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Filippo Tiscione. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę. W 67. minucie Sergio Bubas został zastąpiony przez Diego Allegrettiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Siracusa w 71. minucie spotkania, gdy Francesco Bertolo strzelił pierwszego gola. Na murawie, jak to często zdarzało się US Vibonese w tym sezonie, pojawił się Pietro Ciotti, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 77. minucie Maria Preziosę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W tej samej minucie w jedenastce US Vibonese doszło do zmiany. Edgar Cani wszedł za Riccarda Maciuccę. Na 10 minut przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Andrea Malberti osłabiając drużynę US Vibonese.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Siracusa w 80. minucie spotkania, gdy Federico Vázquez zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Prawie natychmiast Emanuele Catania wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Siracusa, strzelając kolejnego gola w 85. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Andrea Zaccagno
 71′ Francesco Bertolo
Riccardo Collodel
81′ Facundo Gustavo Ott Vale
Kenneth Obodo
85′ Marco Palermo
Mario Prezioso77′
 85′ Emanuele Catania
Jacopo Scaccabarozzi
63′ Filippo Tiscione
Sergio Nicolás Bubas67′
 80′ (k.) 85′ Federico Nahuel Vázquez
Leonardo Taurino
Riccardo D'Alessandro
Riccardo Mengoni
Stefano Boncaldo
Errico Altobello
85′ Mariano Fernando Del Col
Raffaele Buonocore
Pasquale Di Sabatino
Pietro Ciotti77′
81′ Giovanni Fricano
Diego Allegretti67′
63′ Simone Russini
Edgar Cani77′
Talla Souare
Biagio Filogamo
85′ Nicola Talamo
Domenico La Ragione

Zespół US Siracusa w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę jedenastka US Siracusa zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie FC Rieti. Natomiast 14 kwietnia Monopoli Calcio 1966 zagra z drużyną US Vibonese na jej terenie.