34. kolejka Lega Pro 1: Teramo Calcio - LR Vicenza Virtus 1-1 (1-1)

7 kwietnia na Stadio Gaetano Bonolis odbyło się starcie 34. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Teramo Calcio i Vicenzy Calcio. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 1 404 widzów.

34. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-07 16:30 | Stadion: Stadio Gaetano Bonolis | Widzów: 1404 | Arbiter: M. Marcenaro
Teramo Calcio
LR Vicenza Virtus
1
1
A. Celli 30'
A. Curcio 9'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Vicenzy Calcio wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Alessio Curcio. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Zespół Teramo Calcio nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 30. minucie gola wyrównującego strzelił Alessandro Celli.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 60. minucie Filippo Stevanin został zastąpiony przez Marca Martina. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Vicenzy Calcio doszło do zmiany. Stefano Giacomelli wszedł za Rachida Armę.

Po chwili trener Teramo Calcio postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mirca Spighiego wszedł Gennaro Armeno, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać remis. W tej samej minucie w zespole Teramo Calcio doszło do zmiany. Giacomo Zecca wszedł za Claudia Sparacella. Chwilę później trener Vicenzy Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Leonardo Zarpellon, a murawę opuścił Alessio Curcio.

W tej samej minucie Simone Guerra został zmieniony przez Tommy'ego Maistrella, co miało wzmocnić drużynę Vicenzy Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emanuele Spinozziego na Angela Persię. W drugiej połowie nie padły bramki.

Nicola Bizzotto
 30′ Alessandro Celli
Antonio Cinelli
75′ Mirco Spighi
Loris Zonta
80′ Emanuele Spinozzi
Rachid Arma68′
Saveriano Infantino
Alessio Curcio  9′ 77′
75′ Claudio Sparacello
Simone Guerra77′
Michał Lewandowski
Matteo Grandi
Mattia Altobelli
Davide Bianchi
75′ Gennaro Armeno
Andrea Bovo
80′ Angelo Persia
Gianluca Laurenti
Riccardo Barbuti
Simone Pontisso
75′ Giacomo Zecca
Alberto Tronco

Leonardo Zarpellon77′

Stefano Giacomelli68′

Tommy Maistrello77′

Sędzia wręczył dwie żółte kartki zawodnikom Teramo Calcio, natomiast piłkarzom gości pokazał cztery.

Jedenastka Teramo Calcio w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

14 kwietnia zespół Vicenzy Calcio będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie AS Gubbio 1910. Tego samego dnia Pordenone Calcio będzie gościć jedenastkę Teramo Calcio.