34. kolejka Lega Pro 1: SS Juve Stabia - ASD Trapani Calcio 2-0 (0-0)

W meczu 34. kolejki włoskiej Lega Pro 1, który rozegrany został 7 kwietnia, drużyna SS Juve Stabia wygrała z Trapani Calcio 2-0 (0-0). Mecz na Stadio Comunale Romeo Menti w Castellammare di Stabii obejrzało 7 000 widzów.

34. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-07 14:30 | Stadion: Stadio Comunale Romeo Menti | Widzów: 7000 | Arbiter: D. Amabile
SS Juve Stabia
ASD Trapani Calcio
2
0
M. Carlini 65'
L. Canotto 75'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć pojedynków jedenastka SS Juve Stabia wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie Matteo Lomolino zastąpił Juana Ramosa. W tej samej minucie trener Trapani Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Giacomo Tulli, a murawę opuścił Daniele Ferretti.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SS Juve Stabia w 65. minucie spotkania, gdy Massimiliano Carlini zdobył pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Trapani Calcio doszło do zmiany. Francesco Fedato wszedł za Salvatore Aloiego.

Zespół Trapani Calcio ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 75. minucie na listę strzelców wpisał się Luigi Canotto.

Chwilę później trener SS Juve Stabia postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Luigiego Canotta wszedł Pio Schiavi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Salvatore Aloi70′
82′ Giacomo Calò
Francesco Corapi82′
 65′ Massimiliano Carlini
Pedro Miguel Costa Ferreira
Alessandro Mastalli
Daniele Ferretti57′
 75′ 80′ Luigi Canotto
Anthony Michel Taugourdeau
88′ Salvatore Elia
Marco Toscano
88′ Fabrizio Melara
Felice Evacuo
80′ Daniele Paponi
Michele Franco
80′ Pio Schiavi
Erasmo Mulè
Fabio Castellano
João Afonso Paula Silva82′
88′ Nunzio Di Roberto
Juan Manuel Ramos Pintos57′
Giorgio Lionetti
Francesco Fedato70′
82′ Bruno Leonardo Vicente
Davide Mastaj
88′ Luigi Viola
Giacomo Tulli57′
Badr Eddin El Ouazni

Ismet Sinani

80′ Giuseppe Torromino

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Trapani Calcio pokazał trzy.

Jedenastka SS Juve Stabia w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

14 kwietnia jedenastka Trapani Calcio rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie SSD Potenza Calcio. Tego samego dnia ASD Sicula Leonzio będzie przeciwnikiem zespołu SS Juve Stabia w meczu, który odbędzie się w Lentiniem.