34. kolejka Lega Pro 1: Polisportiva Arzachena - Piacenza Calcio 0-1 (0-0)

6 kwietnia na Stadio Biagio Pirina odbyło się spotkanie 34. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Arzachena Costa i Piacenza Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem Piacenza Calcio 1-0. Pojedynek obejrzało 362 widzów.

34. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-06 16:30 | Stadion: Stadio Biagio Pirina | Widzów: 362 | Arbiter: G. Nicoletti
Polisportiva Arzachena
Piacenza Calcio
0
1
F. Ferrari 73'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Piacenza Calcio wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 64. minucie w zespole Arzachena Costa doszło do zmiany. Fabrizio Danese wszedł za Davide Moiego. W 66. minucie Giovanni Terrani zastąpił Leonarda Pereza.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Franco Ferrari dla drużyny Piacenza Calcio. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na murawie, jak to często zdarzało się Arzachena Costa w tym sezonie, pojawił się Luca La Rosa, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 74. minucie Lucę Mancę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Po chwili trener Piacenza Calcio postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Gianlucę Nicca wszedł Cristian Cauz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w zespole Piacenza Calcio doszło do zmiany. Alessio Sestu wszedł za Franca Ferrariego.

Luca Barlocco
64′ Davide Moi
Simone Della Latta
74′ Luca Manca
Gianluca Nicco80′
77′ Giuseppe Nuvoli
Filippo Porcari
Giacomo Cecconi
Davide Di Molfetta
74′ Alessandro Gatto
Mattia Calzetta
64′ Fabrizio Danese
Matteo Bachini
74′ Luca La Rosa
Matteo Marotta
77′ Mel Taufer
Alessio Sestu80′
Valerio Lolli
Simone Corazza
74′ Andrea Sanna
Leonardo Perez66′

Youssouph Cheikh Sylla

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Piacenza Calcio wręczył trzy.

Jedenastka Arzachena Costa w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Arzachena Costa rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie AC Pisa 1909. Tego samego dnia AC Cuneo 1905 zagra z zespołem Piacenza Calcio na jego terenie.