34. kolejka Lega Pro 1: FC Südtirol - SS Sambenedettese Calcio 2-1 (1-1)

W pojedynku 34. kolejki włoskiej Lega Pro 1, który rozegrany został 7 kwietnia, drużyna FC Südtirol wygrała z Sambenedettese 2-1 (1-1). Mecz na Stadio Marco Druso w Bolzano obejrzało 2 000 widzów.

34. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-07 16:30 | Stadion: Stadio Marco Druso | Widzów: 2000 | Arbiter: M. Ricci
F. Stanco 44'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Sambenedettese wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy FC Südtirol nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Tommaso Morosini.

Drużyna gospodarzy krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ jedenastka Sambenedettese doprowadziła do remisu. Gola strzelił Francesco Stanco. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice FC Südtirol nie mogli już doczekać się wprowadzenia Simone Mazzocchiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 24 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Niccolò Romero. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola. W 63. minucie Gabriel Lunetta zastąpił Caia de Cenco.

W 66. minucie w zespole Sambenedettese doszło do zmiany. Francesco Signori wszedł za Ludovica Rocchiego. Po chwili trener Sambenedettese postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Cristian Caccetta, a murawę opuścił Carlo Ilari. W tej samej minucie Andrea Russotto został zmieniony przez Alessia Di Massimo, co miało wzmocnić jedenastkę Sambenedettese. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alessandra Fabbriego na Alessandra Mattiolego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Gianluca Turchetta wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Südtirol, zdobywając kolejną bramkę w 86. minucie meczu. W 88. minucie boisko opuścili piłkarze FC Südtirol: Nicolò Casale, Luca Berardocco, a na ich miejsce weszli Gianluca Turchetta, Francesco De Rose.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Andrea Sala
82′ Alessandro Fabbri
Mirko Miceli
88′ Francesco De Rose
Francesco Rapisarda
Hannes Fink
Luca Gelonese
 42′ Tommaso Morosini
Carlo Ilari76′
 86′ 88′ Gianluca Turchetta
Ludovico Rocchi66′
63′ Gabriel Lunetta
Andrea Russotto76′
63′ Niccolò Romero
Francesco Stanco  44′
Emanuele Gentile
Fabio Pegorin
Federico Ravaglia
Fabio Rinaldi
88′ Nicolò Casale
Luigi D'Ignazio
82′ Alessandro Mattioli
Gabriele Bove
Luca Oneto
Cristian Caccetta76′
Stefano Antezza
Andrea De Paoli
88′ Luca Berardocco
Lorenzo Panaioli
Andrea Romanò
Francesco Signori66′
63′ Caio de Cenco
Alessio Di Massimo76′
63′ Simone Mazzocchi

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom FC Südtirol, natomiast piłkarzom gości przyznał cztery.

Drużyna FC Südtirol w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

14 kwietnia drużyna Sambenedettese rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie UC AlbinoLeffe. Tego samego dnia Unicusano Ternana Calcio będzie rywalem zespołu FC Südtirol w meczu, który odbędzie się w Terniem.