34. kolejka Lega Pro 1: Catanzaro Calcio 2011 - Virtus Francavilla 2-3 (2-1)

W pojedynku 34. kolejki włoskiej Lega Pro 1, który rozegrany został 7 kwietnia, drużyna Catanzaro 2011 przegrała z Virtusem Francavilla 2-3 (2-1). Mecz na Stadio Nicola Ceravolo obejrzało 3 074 widzów.

34. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-07 14:30 | Stadion: Stadio Nicola Ceravolo | Widzów: 3074 | Arbiter: A. Di Graci
F. Zenuni 77'

Już na początku meczu to zawodnicy Catanzaro 2011 otworzyli wynik. W ósmej minucie Daniele Celiento dał prowadzenie swojej jedenastce.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 10. minucie bramkę wyrównującą zdobył Manuel Sarao. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Manuel Fischnaller. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W 29. minucie Alessandro Favalli został zmieniony przez Francesca Posocca. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 64. minucie w jedenastce Virtusu Francavilla doszło do zmiany. Daniele Marino wszedł za Alessandra Caporalego.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Manuel Sarao po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-2.

Na murawie, jak to często zdarzało się Virtusowi Francavilla w tym sezonie, pojawił się Stefano Cason, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 76. minucie Andreę Tiritiella. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w zespole Virtusu Francavilla doszło do zmiany. Andrea Pastore wszedł za Dennego Gigliottiego. A trener Catanzaro 2011 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Shakę Mawulego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Francesco Posocco.

W 77. minucie w jedenastce Catanzaro 2011 doszło do zmiany. Andrea Bianchimano wszedł za Nicolę Cicconego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Virtusu Francavilla w 77. minucie spotkania, gdy Federico Zenuni strzelił trzeciego gola. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w zespole Virtusu Francavilla doszło do zmiany. Mario Vrdoljak wszedł za Federica Zenuniego.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-3.

Emanuele Nordi
 8′ Daniele Celiento
Alessandro Albertini
29′ Alessandro Favalli
Denny Gigliotti76′
77′ Nicola Ciccone
Federico Zenuni  77′ 82′
Eugenio D'Ursi
Anthony Partipilo
 17′ Manuel Fischnaller
Andrea Pastore76′
77′ Shaka Mawuli
Gianmarco Monaco
Nikolaos Nikolopoulos
Giovanni Tchetchoua
Álvaro Juliano Ongilio
Mario Vrdoljak82′
29′ 77′ Francesco Posocco
Davide Cavaliere
77′ Andrea Bianchimano
Gastón Ezequiel Corado

Francesco Puntoriere

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Catanzaro 2011, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół Virtusu Francavilla w drugiej połowie wymienił czterech graczy.

14 kwietnia jedenastka Catanzaro 2011 rozegra kolejny mecz w Viterbo. Jej rywalem będzie ADC Viterbese Castrense. Tego samego dnia Calcio Catania zagra z drużyną Virtusu Francavilla na jej terenie.