34. kolejka Lega Pro 1: AS Lucchese Libertas 1905 - Novara Calcio 0-1 (0-1)

6 kwietnia na Stadio Porta Elisa w Lukce odbyło się starcie 34. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami AS Lucchese i Novary Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem Novary Calcio 1-0. Na stadionie stawiło się 900 widzów.

34. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-06 16:30 | Stadion: Stadio Porta Elisa | Widzów: 900 | Arbiter: S. Lorenzin
AS Lucchese Libertas 1905
Novara Calcio
0
1
Nicolás Schiavi 33'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka AS Lucchese wygrała aż trzy razy, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego meczu.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Novary Calcio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Nicolás Schiavi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Novary Calcio.

Trener AS Lucchese postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił pomocnika Mariana Bernardiniego i na pole gry wprowadził napastnika Gianmarca De Feo, który w bieżącym sezonie ma na koncie siedem bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 57. minucie za Simone Bastoniego wszedł Tommaso Bianchi.

W tej samej minucie w zespole Novary Calcio doszło do zmiany. Pablo González wszedł za Matteo Stoppę. Po chwili trener Novary Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Nicolása Schiaviego. Na boisko wszedł Giampietro Perrulli, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie Novary Calcio doszło do zmiany. Filippo Nardi wszedł za Alessandra Mallama.

W 69. minucie czerwoną kartkę obejrzał Michele Rigione, tym samym zespół gości musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W 77. minucie Giulio Favale został zmieniony przez Andreę Isufaja, a za Lorenza Sorrentina wszedł na boisko Antonio Di Nardo, co miało wzmocnić drużynę AS Lucchese. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniele Buzzegolego na Ronalda. W drugiej połowie nie padły bramki.

Davide Bove
77′ Giulio Favale
Davide Cinaglia
Riccardo Martinelli
Michele Rigione69′
Matteo Zanini
Andrea Sbraga
54′ Mariano Bernardini
Umberto Eusepi
83′ Lorenzo Sorrentino
Nicolas Fonseca
54′ Gianmarco De Feo
Filippo Nardi67′
83′ Antonio Di Nardo
Giampietro Perrulli67′
77′ Andrea Isufaj
Ronaldo Pompeu da Silva87′

Daniele Cacia

Andrei Ioan Cordea

Pablo Andrés González57′

Nigel Kyeremateng

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom AS Lucchese przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół Novary Calcio w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.

13 kwietnia drużyna AS Lucchese rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie FC Pro Vercelli Calcio. Tego samego dnia US Alessandria Calcio 1912 zagra z drużyną Novary Calcio na jej terenie.