34. kolejka Lega Pro 1: AS Gubbio 1910 - US Triestina Calcio 2-2 (1-0)

7 kwietnia na Stadio Pietro Barbetti odbyło się starcie 34. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami AS Gubbio i US Triestina. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Mecz obejrzało 785 widzów.

34. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-07 14:30 | Stadion: Stadio Pietro Barbetti | Widzów: 785 | Arbiter: P. De Angeli
P. Granoche 76',79'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół US Triestina wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Trener AS Gubbio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Massima Contiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Nicola Malaccari. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola. Trener US Triestina postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 12. minucie na plac gry wszedł Andrea Procaccio, a murawę opuścił Mirko Petrella.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę AS Gubbio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Marco Maini.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Gubbio.

Drugą połowę jedenastka US Triestina rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lorenza Libuttiego, Federica Maracchiego weszli Giovanni Formiconi, Demetrio Steffè.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Gubbio w 61. minucie spotkania, gdy Matteo Chinellato zdobył drugą bramkę. W 67. minucie Rocco Costantino został zastąpiony przez Davisa Mensaha.

W 68. minucie Matteo Chinellato został zmieniony przez Vincenza Plescię, co miało wzmocnić jedenastkę AS Gubbio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paola Frascatorego na Manuela Hidalga.

Niedługo później Pablo Granoche wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Triestina, strzelając gola w 76. minucie spotkania. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 15 zdobytych bramek.

W 79. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Pablo Granoche z US Triestina. W 83. minucie boisko opuścili piłkarze AS Gubbio: Niccolò Tofanari, Ignazio Battista, a na ich miejsce weszli Johad Ferretti, Daniele Casiraghi.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Paolo Frascatore72′
83′ Johad Ferretti
Alessandro Lambrughi
Alessio Lo Porto
Lorenzo Libutti46′
 38′ Marco Maini
Alessandro Malomo
Daniele Pedrelli
Davide Bariti
Alessio Benedetti
Tommaso Roberto Coletti
83′ Daniele Casiraghi
Federico Maracchi46′
Guido Davì
Rocco Costantino67′
9′ Nicola Malaccari
Pablo Mariano Granoche Louro  76′, 79′ (k.)
 61′ 68′ Matteo Chinellato
Giovanni Formiconi46′
83′ Niccolò Tofanari
Michele Messina
Luca Cattaneo
Emiliano Pedrazzini
9′ Massimo Conti
Luca Pizzul
Luca Ricci
Marco Beccaro
83′ Ignazio Battista
Manuel Federico Hidalgo Gasparini72′
Alessio Campagnacci
Demetrio Steffè46′
Elio De Silvestro
Davis Mensah67′
68′ Vincenzo Plescia
Andrea Procaccio12′
Camillo Tavernelli

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Zespół AS Gubbio dokonał czterech zmian.

Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu graczy.

14 kwietnia jedenastka US Triestina zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Ferman. Tego samego dnia LR Vicenza Virtus będzie gościć drużynę AS Gubbio.