34. kolejka Lega Pro 1: ACD Virtus Entella - ASD Albissola 2010 4-0 (2-0)

W starciu 34. kolejki włoskiej Lega Pro 1, które rozegrane zostało 6 kwietnia, drużyna Virtusu Entella wysoko wygrała z ASD Albissola 4-0 (2-0). Mecz na Stadio Comunale Chiavari w Chiavari obejrzało 1 598 widzów.

34. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-06 20:30 | Stadion: Stadio Comunale Chiavari | Widzów: 1598 | Arbiter: R. Annaloro
F. Ardizzone 71',74'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Virtusu Entella wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Wysiłki podejmowane przez zespół Virtusu Entella w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie bramkę zdobył Salvatore Caturano. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Jedenastka ASD Albissola ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Virtusu Entella, strzelając kolejnego gola. W 36. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Simone Icardi.

W 67. minucie Andrea Cisco zastąpił Christiana Silenziego. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Loris Damonte z jedenastki ASD Albissola i musiał opuścić boisko.

Trener Virtusu Entella wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Francesca Ardizzonego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Simone Icardi. Posunięcie trenera było słuszne. Francesca Ardizzonego strzelił trzeciego gola w 71. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Virtusu Entella w 71. minucie spotkania, gdy Francesco Ardizzone zdobył trzecią bramkę. W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy Virtusu Entella: Francesco Urso, Giuseppe De Luca, a na ich miejsce weszli Andrea Paolucci, Matteo Mancosu.

W 74. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Francesco Ardizzone z Virtusu Entella. W 75. minucie boisko opuścili zawodnicy Virtusu Entella: Lorenzo Migliorelli, Simone Iocolano, a na ich miejsce weszli Carlo Crialese, Mirko Eramo.

Na murawie, jak to często zdarzało się ASD Albissola w tym sezonie, pojawił się Amir Mahrous, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 76. minucie Federica Morettiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 83. minucie w drużynie ASD Albissola doszło do zmiany. Alessandro Durante wszedł za Shadego Oukhaddę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Filippo Oliana
75′ Carlo Crialese
Raul Marian Opruț
Michele Pellizzer
Jonathan Rossini
75′ Mirko Eramo
Davide Balestrero
 36′ 70′ Simone Icardi
Loris Damonte68′
72′ Andrea Paolucci
Riccardo Martignago
Dany Mota Carvalho
Federico Moretti76′
 33′ Salvatore Caturano
Shady Oukhadda83′
72′ Matteo Mancosu
Amir Mahrous76′
75′ Lorenzo Migliorelli
Alessandro Durante83′
70′  71′, 74′ Francesco Ardizzone
Juan Pablo Gargiulo
75′ Simone Iocolano
Andrea Gulli
72′ Francesco Urso
Gabriele Raja
72′ Giuseppe De Luca