34. kolejka Lega Pro 1: AC Pisa 1909 - Juventus U-23 2-1 (1-1)

6 kwietnia na Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani odbył się mecz 34. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami AC Pisa i Juventusu U23. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AC Pisa 2-1. Na stadionie zasiadło 5 925 widzów.

34. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-06 16:30 | Stadion: Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani | Widzów: 5925 | Arbiter: P. Bitonti
L. Del Prete 29'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu AC Pisa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Juventusu U23 w 29. minucie spotkania, gdy Lorenzo Del Prete strzelił pierwszego gola.

W 42. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Juventusu U23 Raffaele Alcibiade. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 53. minucie Mattia Minesso został zastąpiony przez Fabrizia Brignaniego.

Niedługo później Michele Marconi wywołał eksplozję radości wśród kibiców AC Pisa, zdobywając kolejną bramkę w 57. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 59. minucie w jedenastce Juventusu U23 doszło do zmiany. Manolo Portanova wszedł za Matheusa Pereirę. W tej samej minucie trener Juventusu U23 postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Stephy Mavididi, a murawę opuścił Marco Olivieri. A trener AC Pisa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicolasa Izzilla. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Massimiliano Pesenti.

Między 69. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Juventusu U23: Simone Muratore, Benjamin Mokulu, Grigoris Kastanos, na ich miejsce weszli: Luca Zanimacchia, Cristian Bunino, Nicolo Pozzebon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andrei Meroniego, Luki Verny zajęli: Fabrizio Buschiazzo, Marius Marin. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Lorenzo Del Prete  29′
69′ Andrea Meroni
Edoardo Masciangelo
Davide Di Quinzio
Grigoris Kastanos87′
Robert Gucher
Simone Muratore77′
53′ Mattia Minesso
Matheus Pereira da Silva59′
69′ Luca Verna
Idrissa Touré
 57′ Michele Marconi
Benjamin Mokulu Tembe77′
64′ Massimiliano Pesenti
Marco Olivieri59′
Andrea D'Egidio
Leonardo Loria
Matteo Kucich
Alessandro Carlo Mattew Busti
53′ Fabrizio Brignani
Erik Mattias Andersson
69′ Fabrizio Buschiazzo Morel
Pietro Beruatto
Alberto Masi
Gabriel Boloca
Sebastian Gamarra
Gabriele Morelli
64′ Nicolas Izzillo
Manolo Portanova59′
Kevin Lidin
Cristian Bunino77′
69′ Marius Mihai Marin
Davide Di Francesco
Davide Moscardelli
Stephy Alvaro Mavididi59′

Nicolo Pozzebon87′

Luca Zanimacchia77′

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna AC Pisa w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.

Już w najbliższą sobotę drużyna Juventusu U23 rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Olbia Calcio. Tego samego dnia Polisportiva Arzachena będzie gościć zespół AC Pisa.