32. kolejka Serie B: US Cremonese - US Lecce 2-0 (0-0)

W starciu 32. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 7 kwietnia, zespół US Cremonese zwyciężył z US Lecce 2-0 (0-0). Mecz na Stadio Giovanni Zini w Cremonej obejrzało 10 199 widzów.

32. kolejka Włochy - Serie B
2019-04-07 15:00 | Stadion: Stadio Giovanni Zini | Widzów: 10199 | Arbiter: A. Di Martino
US Cremonese
US Lecce
2
0
L. Strizzolo 67',78'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka US Lecce wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Andrea La Mantia z US Lecce. Była to szósta minuta meczu.

W 24. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mauro Vigorito osłabiając tym samym zespół US Lecce. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na US Lecce jak grom z jasnego nieba, trener w 26. minucie ściągnął z boiska napastnika Simone Palombiego, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz jedenastki Marco Bleve. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W pierwszych minutach drugiej połowy żółtą kartkę dostał Francesco Migliore, zawodnik gospodarzy. Trener US Cremonese wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Antonia Piccolę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mirko Carretta. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

W 61. minucie Marco Calderoni zastąpił Antonia Marinę. W 62. minucie żółtą kartkę dostał Gaetano Castrovilli z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Cremonese w 67. minucie spotkania, gdy Luca Strizzolo zdobył pierwszą bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce US Lecce doszło do zmiany. Filippo Falco wszedł za Andreę Tabanellego.

W 76. minucie żółtą kartką został ukarany Jacopo Petriccione, zawodnik US Lecce.

Zespół US Lecce ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania Luca Strizzolo po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Asystę zanotował Antonio Piccolo.

W 79. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Panagiotisowi Tachtsidisowi z US Lecce. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Fabio Lucioni
49′ Francesco Migliore
Andrea Tabanelli71′
62′ 79′ Gaetano Castrovilli
Panagiotis Tachtsidis 79′
60′ Mirko Carretta
Andrea La Mantia6′
 67′, 78′ 88′ Luca Strizzolo
Andrea Arrigoni Marocco
79′ Daniele Croce
Filippo Falco71′
Xian Ghislaine Emmers
Mattia Felici
Danilo Soddimo
Thom Jan Marinus Haye
88′ Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato
Žan Majer
Adriano Montalto
Andrea Saraniti
60′ Antonio Piccolo
Marco Tumminello

Drużyna US Cremonese zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom US Lecce, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.