32. kolejka Serie B: Perugia Calcio - Benevento Calcio 2-4 (2-3)

W meczu 32. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 6 kwietnia, drużyna Perugia Calcio przegrała z Benevento Calcio 2-4 (2-3).

32. kolejka Włochy - Serie B
2019-04-06 18:00 | Stadion: Stadio Renato Curi | Widzów: 8093 | Arbiter: F. Dionisi
M. Coda 44'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań drużyna Benevento Calcio wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benevento Calcio w siódmej minucie spotkania, gdy Benito Viola zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W dziewiątej minucie Han Kwang-Song wyrównał wynik meczu.

Już na początku meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Umar Sadiq. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Han Kwang-Song.

Jedenastka Perugia Calcio krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko sześć minut, ponieważ zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Luca Caldirola. W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Norberta Gyombera z Perugia Calcio, a w 30. minucie Lorenza Del Pinto z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Massimo Coda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benevento Calcio, strzelając kolejnego gola w 44. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Federico Ricci.

Na murawie, jak to często zdarzało się Perugia Calcio w tym sezonie, pojawił się Nicola Falasco, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 54. minucie Jawada El Yamiqa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Benevento Calcio: Luce Antei w 59. i Christianowi Maggio w 65. minucie.

W 68. minucie Marco Carraro został zmieniony przez Raffaele Bianca. A trener Benevento Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cristiana Buonaiuta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Kristiano Armenteros. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić czwartego gola.

W 73. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Benito Viola z Benevento Calcio. W 74. minucie Marcello Falzerano został zmieniony przez Lucę Vida, co miało wzmocnić zespół Perugia Calcio. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lorenza Del Pinto na Andrésa Tella w 78. minucie oraz Federica Ricciego na Massima Voltę w tej samej minucie.

W doliczonej czwartej minucie spotkania arbiter ukarał kartką Riccarda Improtę, piłkarza gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-4.

Lorenzo Montipò
54′ Jawad El Yamiq
Luca Antei59′
25′ Norbert Gyomber
Luca Caldirola  18′
Pasquale Mazzocchi
Christian Maggio65′
Filippo Sgarbi
Filippo Bandinelli
68′ Marco Carraro
Lorenzo Del Pinto30′ 78′
Vlad Mihai Dragomir
Benito Nicolas Viola  7′ (k.), 73′ (k.)
74′ Marcello Falzerano
Kristiano Samuel Armenteros Nunez Mendoza Jansson68′
Valerio Verre
Massimo Coda  44′
 9′ Kwang-Song Han
Riccardo Improta90′
 12′ Umar Sadiq Mesbah
Gianluca Di Chiara
54′ Nicola Falasco
Bright Gyamfi
Aleandro Rosi
Alessandro Tuia
68′ Raffaele Bianco
Cristian Buonaiuto68′
74′ Luca Vido
Roberto Insigne

Zawodnicy Perugia Calcio dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.