Reklama

Reklama

32. kolejka Serie B: Perugia Calcio - Benevento Calcio 2-4 (2-3)

W meczu 32. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 6 kwietnia, drużyna Perugia Calcio przegrała z Benevento Calcio 2-4 (2-3).

W  meczu 32. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 6 kwietnia, drużyna Perugia Calcio przegrała  z Benevento Calcio  2-4 (2-3).

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań drużyna Benevento Calcio wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benevento Calcio w siódmej minucie spotkania, gdy Benito Viola zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W dziewiątej minucie Han Kwang-Song wyrównał wynik meczu.

Już na początku meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Umar Sadiq. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Han Kwang-Song.

Reklama

Jedenastka Perugia Calcio krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko sześć minut, ponieważ zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Luca Caldirola. W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Norberta Gyombera z Perugia Calcio, a w 30. minucie Lorenza Del Pinto z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Massimo Coda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benevento Calcio, strzelając kolejnego gola w 44. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Federico Ricci.

Na murawie, jak to często zdarzało się Perugia Calcio w tym sezonie, pojawił się Nicola Falasco, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 54. minucie Jawada El Yamiqa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Benevento Calcio: Luce Antei w 59. i Christianowi Maggio w 65. minucie.

W 68. minucie Marco Carraro został zmieniony przez Raffaele Bianca. A trener Benevento Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cristiana Buonaiuta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Kristiano Armenteros. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić czwartego gola.

W 73. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Benito Viola z Benevento Calcio. W 74. minucie Marcello Falzerano został zmieniony przez Lucę Vida, co miało wzmocnić zespół Perugia Calcio. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lorenza Del Pinto na Andrésa Tella w 78. minucie oraz Federica Ricciego na Massima Voltę w tej samej minucie.

W doliczonej czwartej minucie spotkania arbiter ukarał kartką Riccarda Improtę, piłkarza gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-4.

Zawodnicy Perugia Calcio dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek jedenastka Perugia Calcio rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Delfino Pescara 1936. Natomiast 14 kwietnia US Citta di Palermo zagra z zespołem Benevento Calcio na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL