32. kolejka Serie B: Foggia Calcio 1920 - ASD Spezia Calcio 2008 1-0 (0-0)

W starciu 32. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 6 kwietnia, drużyna Foggia Calcio wygrała z ASD Spezia 1-0 (0-0).

32. kolejka Włochy - Serie B
2019-04-06 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Pino Zaccheria | Widzów: 10350 | Arbiter: L. Pillitteri
Foggia Calcio 1920
ASD Spezia Calcio 2008
1
0
P. Iemmello 84'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 34. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom ASD Spezia i jedną drużynie przeciwnej.

W 56. minucie Cristian Galano został zastąpiony przez Pietra Iemmella. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Foggia Calcio doszło do zmiany. Massimiliano Busellato wszedł za Cristiana Agnellego.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom ASD Spezia: Giuliowi Maggioremu w 73. i Alessandrowi Ligiemu w 74. minucie. Trener ASD Spezia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicholasa Pieriniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Emanuel Gyasi. W 80. minucie kartkę dostał Luca Ranieri z Foggia Calcio.

Trener Foggia Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Marca Zambellego i na pole gry wprowadził napastnika Emanuele Cicerellego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 80 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 84. minucie Pietro Iemmello dał prowadzenie swojej jedenastce. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alberto Gerbo.

Roberto Crivello
80′ Luca Ranieri
Alessandro Ligi74′
34′ 82′ Marco Zambelli
Luca Vignali
65′ Cristian Agnelli
Emanuel Quartsin Gyasi41′ 76′
56′ Cristian Galano
Filippo De Col
65′ Massimiliano Busellato
Claudio Terzi
Lucas Chiaretti Cossenzo
Alberto De Francesco87′
82′ Emanuele Cicerelli
Matteo Figoli
56′  84′ Pietro Iemmello
Suleiman Abdullahi
Luca Matarese
Michael D'Eramo

Andrey Galabinov85′

Nicholas Pierini76′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gości. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Foggia Calcio otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.