32. kolejka Serie B: Cosenza Calcio - FC Crotone 1-0 (1-0)

7 kwietnia na Stadio San Vito-Luigi Marulla odbyło się starcie 32. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Cosenza Calcio i FC Crotone. Mecz zakończył się zwycięstwem Cosenza Calcio 1-0. Spotkanie obejrzało 8 915 widzów.

32. kolejka Włochy - Serie B
2019-04-07 21:00 | Stadion: Stadio San Vito-Luigi Marulla | Widzów: 8915 | Arbiter: E. Abbattista
Cosenza Calcio
FC Crotone
1
0
Carlos Embalo 29'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Cosenza Calcio wygrała aż pięć razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach jedenastka FC Crotone próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Andrea Barberis z drużyny gości. Była to 28. minuta pojedynku.

Jedyną bramkę meczu dla Cosenza Calcio zdobył Carlos Embalo w 29. minucie. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jaime Báez.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cosenza Calcio.

W 59. minucie żółtą kartką został ukarany Marcos Curado, zawodnik FC Crotone. W 64. minucie Stefano Pettinari został zmieniony przez Samuela Mráza.

W tej samej minucie w jedenastce FC Crotone doszło do zmiany. Marcus Rohdén wszedł za Niccola Zanellatę. W 68. minucie żółtą kartkę obejrzał Sauli Vaisanen z FC Crotone. Trener Cosenza Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Riccarda Maniera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Carlos Embalo.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Cosenza Calcio doszło do zmiany. Tommaso D'Orazio wszedł za Jaime Báeza. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kastriota Dermaku, piłkarza gospodarzy. Po chwili trener FC Crotone postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Zinédine Machach, a murawę opuścił Marco Firenze.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Cosenza Calcio doszło do zmiany. Luca Garritano wszedł za Daniela Sciaudone'a. W doliczonej czwartej minucie pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Vladimir Golemić osłabiając tym samym drużynę FC Crotone. Trzy minuty później arbiter wręczył żółtą kartkę Luce Bittantemu z zespołu gospodarzy.

W ósmej minucie doliczonego czasu gry sędzia wyrzucił z boiska Riccarda Maniera z Cosenza Calcio. W drugiej połowie nie padły gole.

Marcos Curado59′
90′ Luca Bittante
Vladimir Golemić90′
76′ Kastriot Dermaku
Ahmed Benali
84′ Daniel Sciaudone
Marco Firenze83′
 29′ 69′ Carlos Apna Embalo
Niccolò Zanellato64′
Gennaro Tutino
Stefano Pettinari64′
73′ Jaime Báez Stábile
Simeon Tochukwu Nwankwo
Francesco Quintiero
Marco Festa
Umberto Saracco
Giuseppe Cuomo
73′ Tommaso D'Orazio
Riccardo Marchizza
Andrea Hristov
Hrvoje Milić
84′ Luca Garritano
Augustus Kargbo
69′ 90′ Riccardo Maniero
Samuel Mráz64′

Andrea Tripicchio

Przewaga jedenastki FC Crotone w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Cosenza Calcio, a piłkarzom gości pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.