32. kolejka Serie B: Carpi FC 1909 - Calcio Padova Spa 2-1 (1-1)

W pojedynku 32. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 6 kwietnia, zespół Carpi FC wygrał z Calcio Padova 2-1 (1-1).

32. kolejka Włochy - Serie B
2019-04-06 15:00 | Stadion: Stadio Sandro Cabassi | Widzów: 2448 | Arbiter: M. Piccinini
J. Mbakogu 12'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Carpi FC wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę otrzymał Simone Calvano z zespołu gości.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Calcio Padova nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Jerry Mbakogu. W zdobyciu bramki pomógł Lorenzo Lollo.

W 29. minucie kartkę dostał Mamadou Coulibaly z Carpi FC. W 40. minucie za Giovanniego Di Noię wszedł Giovanni Crociata.

Zawodnicy Carpi FC odpowiedzieli strzeleniem gola. W 42. minucie Fabio Concas wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Andrea Arrighini.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bertranda Barayego z Calcio Padova, a w 70. minucie Lorenza Pasciutiego z drużyny przeciwnej. Trener Calcio Padova postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Simone Calvana i na pole gry wprowadził napastnika Federica Bonazzolego, który w bieżącym sezonie ma na koncie siedem bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Carpi FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Mamadou Coulibalya. Na boisko wszedł Mattia Vitale, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 78. minucie kartką został ukarany Alessandro Longhi, piłkarz Calcio Padova. W tej samej minucie w jedenastce Carpi FC doszło do zmiany. Enrico Pezzi wszedł za Gabriele Rolanda.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Carpi FC przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Andrea Arrighini. Bramka padła po podaniu Lorenza Pasciutiego.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Daniel Cappelletti
78′ Gabriele Rolando
Alessandro Longhi78′
Alessio Sabbione
Luca Ravanelli
 42′ Fabio Concas
Bertrand Yves Baraye55′
29′ 73′ Mamadou Coulibaly
Simone Calvano7′ 72′
40′ Giovanni Di Noia
Lorenzo Lollo
70′ Lorenzo Pasciuti
Nico Pulzetti82′
Mattia Mustacchio
Jerry Uche Mbakogu  12′
 78′ Andrea Arrighini
Nicolò Cherubin
78′ Enrico Pezzi
Nicola Madonna
Emanuele Suagher
Michel Morganella
40′ Giovanni Crociata
Trevor Trevisan
Giammario Piscitella
Jeremy Broh
Dario Šarić
Luca Clemenza87′
73′ Mattia Vitale