32. kolejka Serie B: Brescia Calcio - Venezia FC 2-0 (1-0)

5 kwietnia odbył się mecz 32. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Brescia Calcio i Venezia FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Brescia Calcio 2-0.

32. kolejka Włochy - Serie B
2019-04-05 21:00 | Stadion: Stadio Mario Rigamonti | Widzów: 3543 | Arbiter: L. Massimi
Brescia Calcio
Venezia FC
2
0
E. Torregrossa 44'
S. Tonali 80'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Sergiu Suciu z drużyny gości. Była to 35. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brescia Calcio w 44. minucie spotkania, gdy Ernesto Torregrossa strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Bruno Martella.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Brescia Calcio.

W 52. minucie kartkę otrzymał Francesco Di Mariano z Venezia FC. W 58. minucie w zespole Venezia FC doszło do zmiany. Mattia Zennaro wszedł za Sergiu Suciu.

W 59. minucie za Brunona Martellę wszedł Alessandro Semprini. W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jacopa Dall'Oglia z Brescia Calcio, a w 68. minucie Jacopa Segrego z drużyny przeciwnej. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Venezia FC doszło do zmiany. Alessandro Rossi wszedł za Riccarda Bocalona.

Chwilę później trener Brescia Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Jacopa Dall'Oglia. Na boisko wszedł Daniele Dessena, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zespół Venezia FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 80. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Sandro Tonali. Asystę przy golu zaliczył Alfredo Donnarumma.

Kibice Venezia FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Giacoma Vrioniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jacopo Segre. Na siedem minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Ernesto Torregrossa, piłkarz gospodarzy. W 86. minucie w jedenastce Brescia Calcio doszło do zmiany. Alejandro Rodriguez wszedł za Ernesta Torregrossę.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Matteo Bruscagin
59′ Bruno Martella
Francesco Di Mariano52′
62′ 70′ Jacopo Dall'Oglio
Andrea Schiavone
 80′ Sandro Tonali
Jacopo Segre68′ 81′
Mattia Viviani
Sergiu Suciu35′ 58′
 44′ 83′ 86′ Ernesto Torregrossa
Bruno Oliveira Bertinato
59′ Alessandro Semprini
Francesco Cernuto
70′ Daniele Dessena
Mauro Coppolaro
Leonardo Morosini
Michele Fornasier
Luca Tremolada
Giuseppe Zampano
86′ Alejandro Miguel Rodriguez
Mattia Zennaro58′
Nikolas Szpalek
Alessandro Rossi67′

Harvey St Clair

Giacomo Vrioni81′

Zespół Venezia FC miał 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.