31. kolejka Lega Pro 1: Alma Juventus Fano 1906 - Fermana 2-0 (1-0)

W starciu 31. kolejki włoskiej Lega Pro 1, które rozegrane zostało 3 kwietnia, drużyna Almy Juventus wygrała z Fermanem 2-0 (1-0). Mecz na Stadio Raffaele Mancini w Fano obejrzało 938 widzów.

31. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-03 20:30 | Stadion: Stadio Raffaele Mancini | Widzów: 938 | Arbiter: G. Miele
Alma Juventus Fano 1906
Fermana
2
0
D. Konate 31'
A. Ferrante 76'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Almy Juventus wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Almy Juventus w 31. minucie spotkania, gdy Dramane Konate zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Almy Juventus.

W 59. minucie Dennis van der Heijden został zastąpiony przez Artura Lupolego. Trener Fermana wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gabriele Zerba. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Marco Marozzi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Almy Juventus w 76. minucie spotkania, gdy Jonathan Ferrante strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Niedługo później trener Almy Juventus postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Lucę Lullego. Na boisko wszedł Alberto Acquadro, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 80. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Almy Juventus: Moussa Ndiaye, Jonathan Ferrante, na ich miejsce weszli: Ransford Selasi, Alberto Filippini. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marca Soprana, Giancarla Malcore'a zajęli: Walter Guerra, Alessio Nepi. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Daniele Sarzi Puttini
 31′ Dramane Konate
Lamine Fofana
77′ Luca Lulli
Manuel Giandonato
85′ Moussa Ndiaye
Marco Marozzi59′
Simone Tascone
Alex Misin
 76′ (k.) 85′ Jonathan Alexis Ferrante
Leonardo Maloku
77′ Alberto Acquadro
Roberto Grieco
85′ Ransford Selasi
Umberto Otranto
Valentino Cernaz
Mattia Cardinali
85′ Alberto Filippini
Carlo Contaldo
Simone Mancini
Arturo Lupoli59′
Fabio Morselli
Alessio Nepi80′

Gabriele Zerbo59′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Fermana wręczył trzy.

Drużyna Almy Juventus w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Fermana rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Unicusano Ternana Calcio. Tego samego dnia AC Renate zagra z zespołem Almy Juventus na jego terenie.