28. kolejka Lega Pro 1: US Siracusa - FC Rieti 1-0 (1-0)

10 kwietnia na Stadio Nicola de Simone odbył się pojedynek 28. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami US Siracusa i FC Rieti. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem US Siracusa 1-0. Starcie obejrzało 1 217 widzów.

28. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-10 14:30 | Stadion: Stadio Nicola de Simone | Widzów: 1217 | Arbiter: S. Lorenzin
US Siracusa
FC Rieti
1
0
E. Catania 11'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny US Siracusa.

Jedynego gola meczu strzelił Emanuele Catania dla jedenastki US Siracusa. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny US Siracusa.

Drugą połowę zespół FC Rieti rozpoczął w zmienionym składzie, za Andreę Zanchiego, Venância, Giuseppe Palmę weszli Filippo Delli, Fabio Maistro, Gianluca Carpani. Trener FC Rieti postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Vincenzo Tommasone, a murawę opuścił Iacopo Cernigoi.

Po chwili trener US Siracusa postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Facunda Otta wszedł Giovanni Fricano, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie Federico Vázquez zastąpił Nicolę Talama. W 80. minucie Tino Parisi został zmieniony przez Mariana Del Cola, a za Simone Russiniego wszedł na boisko Talla Souare, co miało wzmocnić jedenastkę US Siracusa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matteo Brumata na Tiziana Tiraferriego.

Andrea De Vito
80′ Tino Parisi
Simone Mattia
Marco Turati
Stefano Scardala
72′ Facundo Gustavo Ott Vale
Andrea Zanchi46′
Marco Palermo
Vincenzo Garofalo
 11′ Emanuele Catania
Giuseppe Palma46′
80′ Simone Russini
Iacopo Cernigoi64′
72′ Federico Nahuel Vázquez
Cedric Gondo
Riccardo D'Alessandro
Davide Costa
Stefano Boncaldo
Filippo Delli Carri46′
80′ Mariano Fernando Del Col
Gianluca Gualtieri
Pasquale Di Sabatino
Tiziano Tiraferri84′
72′ Giovanni Fricano
Vincenzo Tommasone64′
80′ Talla Souare

72′ Nicola Talamo

Filippo Tiscione

Zawodnicy US Siracusa otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna US Siracusa w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka FC Rieti rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Rende Calcio 1968. Tego samego dnia Casertana FC będzie gościć zespół US Siracusa.