Reklama

Reklama

22. kolejka Lega Pro 1: US Alessandria Calcio 1912 - FC Pro Vercelli Calcio 2-1 (0-0)

W starciu 22. kolejki włoskiej Lega Pro 1, które rozegrane zostało 2 kwietnia, zespół Alessandria 1912 zwyciężył z FC Vercelli 2-1 (0-0). Mecz na Stadio Giuseppe Moccagatta obejrzało 1 356 widzów.

W  starciu 22. kolejki włoskiej Lega Pro 1, które rozegrane zostało 2 kwietnia, zespół Alessandria 1912 zwyciężył  z FC Vercelli  2-1 (0-0). Mecz na Stadio Giuseppe Moccagatta obejrzało 1 356 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań zespół Alessandria 1912 wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kibice FC Vercelli nie mogli już doczekać się wprowadzenia Massimiliana Gatta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Simone Emmanuello. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktową bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Reklama

Na drugą połowę jedenastka Alessandria 1912 wyszła w zmienionym składzie, za Francisca Sartore'a wszedł Claudio Santini. W 56. minucie Andrea Badan został zmieniony przez Erika Panizziego.

W tej samej minucie trener Alessandria 1912 postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Tommasa Bellazziniego wszedł Tommaso Tentoni, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Alessandria 1912 w 58. minucie spotkania, gdy Erik Panizzi strzelił pierwszego gola. W 61. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Michele Foglia, Gianmario Comi, Erik Gerbi, a na ich miejsce weszli Leonardo Gatto, Alessandro Bellemo, Claudio Morra.

W 62. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Simone Auriletto z FC Vercelli i musiał opuścić boisko.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Alessandria 1912 w 63. minucie spotkania, gdy Claudio Santini zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FC Vercelli doszło do zmiany. Eros Schiavon wszedł za Massimiliana Gatta.

Piłkarze FC Vercelli odpowiedzieli strzeleniem gola. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Gianmario Comi.

Drużynie FC Vercelli zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Alessandria 1912.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom FC Vercelli, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka FC Vercelli wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół FC Vercelli rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie AC Cuneo 1905. Natomiast w poniedziałek Unione Sportiva Arezzo zagra z drużyną Alessandria 1912 na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL