Juventus Turyn - Genoa CFC 3-2 po dogrywce w 1/8 finału Pucharu Włoch

Po niezwykle zaciętym boju Juventus Turyn pokonał Genoę 3-2 w 1/8 finału Pucharu Włoch. Zwycięska bramka padła dopiero w dogrywce. Wojciech Szczęsny śledził przebieg meczu z ławki rezerwowych.

F. Melegoni 74'

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia "Juve". Już w drugiej minucie piłka wpadła do bramki gości po płaskim strzale Dejana Kulusevskiego. Ten sam zawodnik jeszcze przed upływem półgodziny gry obsłużył idealnie w polu karnym Alvaro Moratę, a ten nie zmarnował okazji i zrobiło się 2-0.

Każdy, kto uważał, że losy spotkania są rozstrzygnięte, srodze się jednak mylił. Wystarczyło kilka minut, by Genoa zapracowała na bramkę kontaktową. Po uderzeniu głową Lennarta Czyborry po raz pierwszy tego dnia bezradny okazał się stojący w bramce turyńczyków Gianluigi Buffon.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Jeszcze przed przerwą trzeciego gola dla mistrzów Włoch zdobył Arthur, ale arbiter słusznie gola nie uznał, odgwizdując pozycję spaloną.

Po zmianie stron zespół z Geniu ruszył do zdecydowanych ataków. Po strzale Marco Pjacy gospodarzy uratowała poprzeczka. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasy gry Buffon skapitulował jednak po raz drugi, gdy precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Filippo Melegoni.

Trener Andrea Pirlo nie wystawił na ten mecz najsilniejszej jedenastki. By ratować wynik, dopiero w 88. minucie na murawie zameldował się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk miał zbyt mało czasu na uchronienie drużyny przed dogrywką.

Tuż przed końcem jej pierwszej odsłony do siatki trafił inny rezerwowy - Hamza Rafia. I jak się okazało, był to gol na wagę awansu do ćwierćfinału Coppa Italia. W dwóch poprzednich edycjach piłkarzom "Juve" nie udało się sięgnąć po główne trofeum. Drogę ku niemu tym razem rozpoczęli w mękach, ale zwycięsko.

Edoardo Goldaniga90′
65′ Giorgio Chiellini
Daniel Dumbravanu29′ 97′
65′ Merih Demiral
Mattia Bani116′
88′ Wesley David de Oliveira Andrade
Paolo Ghiglione41′
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Lukas Reiff Lerager
 2′ Dejan Kulusevski
Lennart Czyborra  28′ 112′
77′ Manolo Portanova
Filippo Melegoni  74′ 105′
25′ 46′ Rodrigo Bentancur
Nicolò Rovella119′
120′ Federico Bernardeschi
Gianluca Scamacca
 23′ Alvaro Morata
Marko Pjaca
Carlo Pinsoglio
Federico Marchetti
Wojciech Szczęsny
Lukáš Zima
65′ Leonardo Bonucci
Domenico Criscito
65′ Danilo
Andrea Masiello
Gianluca Frabotta
Milan Badelj
Riccardo Capellini
Steeve-Mike Eboa Ebongue112′
46′ Adrien Rabiot
Ivan Radovanović105′
77′  104′ Hamza Rafia
Darian Males97′
88′ Cristiano Ronaldo