Vasas Futball Club - Paksi Futball Club 2-2 (2-1). Liga - 2. kolejka

W starciu 2. kolejki OTP Bank Liga, które rozegrane zostało 5 sierpnia, drużyna Vasas FC zremisowała z Paksi FC 2-2 (2-1). Mecz odbył się na UNKNOWN-2857.

W  starciu 2. kolejki  OTP Bank Liga, które rozegrane zostało 5 sierpnia, drużyna Vasas FC zremisowała  z Paksi FC  2-2 (2-1). Mecz odbył się na UNKNOWN-2857.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań drużyna Vasas FC wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Paksi FC w ósmej minucie spotkania, gdy Balint Szabo strzelił pierwszego gola.

W 34. minucie kartką został ukarany Kristof Hinora, zawodnik Vasas FC.

Piłkarze Vasas FC nie poddali się i także zdobyli dwie bramki jeszcze w pierwszej połowie. W 37. minucie gola wyrównującego strzelił Filip Holender.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Vasas FC przyniosły efekt bramkowy. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Andras Rado.

W tej samej minucie sędzia przyznał kartkę Tamasowi Kadarowi z drużyny Paksi FC. W tej samej minucie w jedenastce Paksi FC doszło do zmiany. Mate Sajban wszedł za Lukacsa Bolego. W 45. minucie Lukacs Bole zastąpił Gabora Vasa.

Drugą połowę zespół Paksi FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Balazsa Balogha wszedł Kristof Papp.

Drużyna Vasas FC krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ jedenastka Paksi FC doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Zsolt Haraszti. W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Balintowi Szabowi, zawodnikowi Paksi FC.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Paksi FC doszło do zmiany. Richard Nagy wszedł za Balinta Szaba. Chwilę później trener Vasas FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Andrasa Rada. Na boisko wszedł Robert Feczesin, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 70. minucie Barnabas Varga został zmieniony przez Daniela Bodego, co miało wzmocnić drużynę Paksi FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patrika Hidiego na Sandora Hidiego w 85. minucie.

Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Paksi FC i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Piłkarze Vasas FC dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka Vasas FC w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Paksi FC dokonała pięciu zmian.