Ujpest Football Club - Zalaegerszegi Torna Egylet 1-1 (0-1). Liga - 3. kolejka

W starciu 3. kolejki OTP Bank Liga, które rozegrane zostało 13 sierpnia, zespół Ujpest FC zremisował z ZTE FC 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Szusza Ferenc Stadion w Budapeszcie.

W  starciu 3. kolejki  OTP Bank Liga, które rozegrane zostało 13 sierpnia, zespół Ujpest FC zremisował  z ZTE FC  1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Szusza Ferenc Stadion w Budapeszcie.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Ujpest FC wygrał aż siedem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko trzy.

Od pierwszych minut zespół Ujpest FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny ZTE FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ZTE FC w 32. minucie spotkania, gdy Daniel Nemeth strzelił pierwszego gola.

Między 34. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom ZTE FC i jedną drużynie przeciwnej. Bence Gergenyi z ZTE FC w ostatniej minucie pierwszej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 34. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ZTE FC.

Drugą połowę drużyna ZTE FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Szabolcsa Szalaya, Daniela Nemetha weszli Andras Huszti, Christy Manzinga. Także w drużynie Ujpest FC w czasie przerwy zaszły zmiany, za Martena Kuuska wszedł Miroslav Bjelos. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom ZTE FC: Meshackowi Ubochiomie w 51. i Milanowi Majerowi w 53. minucie.

W 55. minucie Milan Majer został zastąpiony przez Gergelya Mima. Między 55. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Ujpest FC: Branko Pauljevic, Jack Lahne, Matija Ljujic, na ich miejsce weszli: Krisztian Simon, Junior Tallo, Giuseppe Borello. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Meshacka Ubochiomy, Gergelya Mima zajęli: Diego Carioca, Barnabas Kovacs. W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Matyasa Tajtiego z ZTE FC, a w 90. minucie Miroslava Bjelosa z drużyny przeciwnej.

Junior Tallo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ujpest FC, zdobywając bramkę w tej samej minucie spotkania. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Wyraźna przewaga zespołu Ujpest FC nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona dziewięć celnych strzałów.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom ZTE FC w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół Ujpest FC w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna ZTE FC w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.