Puskas Ferenc Labdarugo Akademia - Ujpest Football Club 2-0 (1-0). Liga - 2. kolejka

7 sierpnia na Pancho Arena w Felcsút odbyło się spotkanie 2. kolejki OTP Bank Liga pomiędzy drużynami Puskasu Akademia FC i Ujpest FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Puskasu Akademia FC 2-0.

7 sierpnia  na Pancho Arena w Felcsút odbyło się spotkanie  2. kolejki  OTP Bank Liga pomiędzy drużynami Puskasu Akademia FC  i Ujpest FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Puskasu Akademia FC 2-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Drużyna Puskasu Akademia FC wygrała aż 13 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko siedem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Matyasa Katonę z Ujpest FC, a w 18. minucie Alexandru Balutę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Puskasu Akademia FC w 37. minucie spotkania, gdy Marius Corbu zdobył pierwszą bramkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy żółte kartki dostał Alen Skribek, Patrizio Stronati z Puskasu Akademia FC oraz Petrus Boumal z drużyny Ujpest FC.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Puskasu Akademia FC.

Drugą połowę drużyna Ujpest FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vincenta Onovo wszedł Jack Lahne.

Marius Corbu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Puskasu Akademia FC, strzelając kolejnego gola w 62. minucie starcia. Alen Skribek z Puskasu Akademia FC w 64. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 45. minucie.

W 68. minucie za Shahaba Zahediego wszedł Balazs Bakti. Między 71. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Puskasu Akademia FC oraz trzy drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Zespół Puskasu Akademia FC zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał cztery celne strzały. Przewaga zespołu Ujpest FC w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Puskasu Akademia FC w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej trzy.

Zespół Puskasu Akademia FC w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Ujpest FC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.