Puskas Ferenc Labdarugo Akademia - Budapest Honved Football Club 1-2 (1-2). Liga - 33. kolejka

W spotkaniu 33. kolejki OTP Bank Liga, które rozegrane zostało 15 maja, drużyna Puskasu Akademia FC przegrała z Budapestem Honved 1-2 (1-2). Mecz odbył się na Pancho Arena w Felcsút. Na boisku mogliśmy zobaczyć Lukasa Klemenza występującego w Budapeście Honved.

W  spotkaniu 33. kolejki  OTP Bank Liga, które rozegrane zostało 15 maja, drużyna Puskasu Akademia FC przegrała  z Budapestem Honved  1-2 (1-2). Mecz odbył się na Pancho Arena w Felcsút. Na boisku mogliśmy zobaczyć Lukasa Klemenza występującego w Budapeście Honved.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 starcia jedenastka Budapestu Honved wygrała 10 razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach starcia na listę strzelców wpisał się Nenad Lukic.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Budapestu Honved w 14. minucie spotkania, gdy Donat Zsoter strzelił drugiego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Albiemu Doce z zespołu Budapestu Honved. Była to 21. minuta meczu.

Artem Favorov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Puskasu Akademia FC, zdobywając bramkę w 45. minucie spotkania. W tej samej minucie Laszlo Deutsch został zastąpiony przez Luciana Slagveera.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

W 52. minucie sędzia ukarał kartką Bence Batika, piłkarza Budapestu Honved. Trener Puskasu Akademia FC postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił obrońcę Zsolta Nagya i na pole gry wprowadził napastnika Libora Kozaka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Balazsa Totha z Puskasu Akademia FC, a w 84. minucie Petera Szappanosa z drużyny przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Budapestu Honved doszło do zmiany. Boubacar Traore wszedł za Nenada Lukica. Zespołowi Puskasu Akademia FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Budapestu Honved.

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Budapestu Honved, który potrzebował tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Puskasu Akademia FC, a piłkarzom Budapestu Honved przyznał trzy.

Jedenastka Puskasu Akademia FC wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Budapestu Honved w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.